Menu

OnePlus 3 s Nugátem: v listopadu beta, do konce roku aktualizace

Telefon OnePlus 3 si získal řadu spokojených uživatelů, kteří na něm oceňují především mimořádně zajímavý poměr ceny a výkonu. Dalším nesporným kladem tohoto zařízení jsou časté aktualizace. Logicky se na mysl vkrádá otázka: jak je na tom OnePlus 3 s Nugátem?

Pro majitele máme dobré zprávy. Ta první zní, že v průběhu listopadu plánuje OnePlus vypustit “komunitní beta verzi” s nejnovější verzí Androidu. Pokud vše půjde podle předpokladů, pak by do konce roku 2016 mělo následovat vydání aktualizace. Ta bude šířena standardní formou OTA (“Over The Air” neboli “vzduchem”). Nejedná se přitom o žádné spekulace – tyto termíny uvedl v rozhovoru pro server Engadget Brian Yoon, který je u OnePlus zodpovědný za software.

Yoon dále potvrdil, že se počítá i s aktualizací některých starších telefonů, konkrétně jmenoval OnePlus 2, nicméně v tomto případě neuvedl žádný konkrétní termín. Stejně tak nezmínil, jestli se nugátového systému dočkají také jiné modely této značky. V případě již více než 2,5 roku starého modelu OnePlus One bychom update spíše nečekali, naopak OnePlus X by aktualizaci dostat měl, protože se ještě “vejde” do obvyklé dvouleté podpory. Pozitivní Informace přichází jen pár měsíců poté, co se společnost rozhodla spojit své vývojové týmy HydrogenOS a OxygenOS ve snaze urychlit vydávání aktualizací pro své telefony. Každopádně majitele telefonů OnePlus 3 čekají s velkou pravděpodobností opravdu veselé Vánoce.

OnePlus 3 s Nugátem: v listopadu beta, do konce roku aktualizace

OnePlus 3 s Nugátem: v listopadu beta, do konce roku aktualizace

OnePlus 3 s Nugátem patří k nejrychlejším

Aktualizace na Android 7.0 již dostaly telefony Google Nexus. Jihokorejská společnost LG má na trhu model V20 s tímto systémem a pro jarní vlajkovou loď G5 už začala vypouštět aktualizaci. U dalšího velikána v oboru – společnosti Samsung – už probíhá beta testování Androidu 7.0 na modelech Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge. Stejně tak japonská Sony zahájila testování Nougatu na telefonu Xperia XZ. OnePlus 3 s Nugátem je tedy poměrně rychlou reakcí na aktuální dění. Přesto je dobré brát v úvahu skutečnost, že Google již vydal Android 7.1, který je předinstalován na jeho nových telefonech Pixel a Pixel XL.

Pro OnePlus 3 již vývojáři alternativní ROM CyanogenMod vydávají noční sestavení verze 14.1, postavené na posledním Androidu 7.1. Podpora vývojářů alternativních ROM může být jedním z klíčových faktorů při výběru telefonu. I v případě, kdy výrobce ukončí podporu, mají uživatelé naději na novější verze systému touto cestou.

Na 15. listopadu chystá tento čínský výrobce představení své nové vlajkové lodi OnePlus 3T. O té se proslýchá, že by měla mít Android 7.0 Nougat hned po rozbalení z krabičky.

Zdroje: androidauthority.com, engadget.com.

 

Komentáře

Xmenadis

Adam Kahánek 0

12.11.2016 18:05

OnePlus X aktualizaci na Nougat velmi pravděpodobně nedostane, jelikož má Snapdragona 801, to samé se týká OnePlus One. Nejspíš je to z důvodu, že tento čipset nemá potřebné instrukce k šifrování, které mají čipsety postavené až na architektuře ARMv8 (proto Snapdragon 805 Nougat dostat může). Samozřejmě by výrobce mohl obejít požadavky Googlu, ale záleží, co by to pro něj znamenalo. Jinak na aktualizaci OnePlus 3 se těším, snad to zmáknou v pohodě.

JAZZMAN

z aplikace
12.11.2016 18:12

To jsou určitě dobré zprávy. Úplně moc nechápu proč by telefon se Snapdragon 801 neměl dostat aktualizaci. Zřejmě u mě nefungují nějaké fičury od Googlu, ale já na ně kašlu. Každopádně mě nougat na mé 1ce funguje bez problémů.

JAZZMAN

z aplikace
12.11.2016 18:15

Samozřejmě používám alternativní CM : pro zájemce to vyzkoušet : https://androidfilehost.com/?w=files&flid=119468&sort_by=date&sort_dir=DESC

Xmenadis

Adam Kahánek 0

12.11.2016 18:44

Alternativní ROM budou asi pořád, tam bych problém neviděl. Otázka je, jestli se OnePlus bude muset řídit tím, co říká Google, nebo si může postavit hlavu a Nougat pro ty telefony vydat. Každopádně, jestli se nepletu, tak už dříve vydali vyjádření, že pro OnePlus X nebude.

Ufo

ufo 0

z aplikace
12.11.2016 19:17

snad bude na 1+1 cm 14.1 :)

Krusty

Krusty 0

z aplikace
13.11.2016 10:08

Na XDA už je několik nugátů pro oneplus x. Pokud po tom tak toužíte. Já raději zatím zůstávám na MM, kde vše funguje jak má. Např. Xposed pro N zatím není….

JorEL

13.11.2016 10:12

Škoda, ale nějak jsem ani s nugátem na svém OPX už nepočítal. Alternativní rom jsou hezké, ale po zkušenosti s CM13 které nebylo dodnes kloudně odladěno se už do experimentů nepouštím, pořád něco padalo a jak mě jednoho dne zamrznut tak, že nezazvonil budík, nahrál jsem ofiko android 6 a je to bez problémů. Podobný pětipalec mi v nabídce chybí, u OP3 se mi nelíbí trčící fotoaparát a větší rozměry. OnePlus snad chystá nějaký Pixel telefon, tak třeba z toho něco “kápne”, zatím za Xko nevidím náhradu.

Ufo

ufo 0

z aplikace
13.11.2016 13:22

krusty : presne taky zatim jsem kvuli tomu u MM ze neni xposed …

RSS (komentáře k článku)