OnePlus 3 s Nugátem: v listopadu beta, do konce roku aktualizace

OnePlus 3 aktualizace

Telefon OnePlus 3 si získal řadu spokojených uživatelů, kteří na něm oceňují především mimořádně zajímavý poměr ceny a výkonu. Dalším nesporným kladem tohoto zařízení jsou časté aktualizace. Logicky se na mysl vkrádá otázka: jak je na tom OnePlus 3 s Nugátem?

Pro majitele máme dobré zprávy. Ta první zní, že v průběhu listopadu plánuje OnePlus vypustit “komunitní beta verzi” s nejnovější verzí Androidu. Pokud vše půjde podle předpokladů, pak by do konce roku 2016 mělo následovat vydání aktualizace. Ta bude šířena standardní formou OTA (“Over The Air” neboli “vzduchem”). Nejedná se přitom o žádné spekulace – tyto termíny uvedl v rozhovoru pro server Engadget Brian Yoon, který je u OnePlus zodpovědný za software.

Yoon dále potvrdil, že se počítá i s aktualizací některých starších telefonů, konkrétně jmenoval OnePlus 2, nicméně v tomto případě neuvedl žádný konkrétní termín. Stejně tak nezmínil, jestli se nugátového systému dočkají také jiné modely této značky. V případě již více než 2,5 roku starého modelu OnePlus One bychom update spíše nečekali, naopak OnePlus X by aktualizaci dostat měl, protože se ještě “vejde” do obvyklé dvouleté podpory. Pozitivní Informace přichází jen pár měsíců poté, co se společnost rozhodla spojit své vývojové týmy HydrogenOS a OxygenOS ve snaze urychlit vydávání aktualizací pro své telefony. Každopádně majitele telefonů OnePlus 3 čekají s velkou pravděpodobností opravdu veselé Vánoce.

OnePlus 3 s Nugátem: v listopadu beta, do konce roku aktualizace OnePlus 3 s Nugátem: v listopadu beta, do konce roku aktualizace

OnePlus 3 s Nugátem patří k nejrychlejším

Aktualizace na Android 7.0 již dostaly telefony Google Nexus. Jihokorejská společnost LG má na trhu model V20 s tímto systémem a pro jarní vlajkovou loď G5 už začala vypouštět aktualizaci. U dalšího velikána v oboru – společnosti Samsung – už probíhá beta testování Androidu 7.0 na modelech Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge. Stejně tak japonská Sony zahájila testování Nougatu na telefonu Xperia XZ. OnePlus 3 s Nugátem je tedy poměrně rychlou reakcí na aktuální dění. Přesto je dobré brát v úvahu skutečnost, že Google již vydal Android 7.1, který je předinstalován na jeho nových telefonech Pixel a Pixel XL.

Pro OnePlus 3 již vývojáři alternativní ROM CyanogenMod vydávají noční sestavení verze 14.1, postavené na posledním Androidu 7.1. Podpora vývojářů alternativních ROM může být jedním z klíčových faktorů při výběru telefonu. I v případě, kdy výrobce ukončí podporu, mají uživatelé naději na novější verze systému touto cestou.

Na 15. listopadu chystá tento čínský výrobce představení své nové vlajkové lodi OnePlus 3T. O té se proslýchá, že by měla mít Android 7.0 Nougat hned po rozbalení z krabičky.

Zdroje: androidauthority.com, engadget.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)