Ohebné displeje Samsung opět odloženy

samsung_flexible_ico

Uvedení prvních ohebných displejů od Samsungu bylo opět odloženo. Jak uvedl korejský deník ETnews, ze kterého informaci čerpal server SamMobile, Samsung má údajně problémy s kvalitou obrazu. Očekávalo se, že prvních telefonů s flexibilní obrazovkou bychom se mohli dočkat do konce tohoto roku, nicméně tento termín se nepodaří dodržet.

Ohebné displeje Samsung opět odloženy Ohebné displeje Samsung opět odloženy

Vzhledem k tomu, že OLED displeje jsou citlivé na vlhkost a kyslík, je pro jejich komerční použití důležité dobré dílenské provedení obrazovky. V případě Samsungů Galaxy řady S se toto podařilo vyřešit, nicméně u ohebných obrazovek je situace komplikovanější.

Divize pro vývoj obrazovek se aktuálně zabývá několika technologiemi, které by mohly nahradit dosavadní provedení vyvinuté americkou firmou Vitex System, jejíž patent Samsung koupil koncem roku 2011. Problémem tohoto způsobu je ale zdlouhavý proces výroby, který nadměrně prodlužuje celkový výrobní čas. Samsung se proto snaží najít rychlejší proces.

Ohebné displeje Samsung opět odloženy Ohebné displeje Samsung opět odloženy

Tato zpráva může mít na Samsung větší dopad, než by se mohlo v tuto chvíli zdát. Korejský rival LG totiž sdělil tisku, že hodlá přijít se zařízeními s podobnou technologií dříve než Samsung – konkrétně se hovoří o “druhém pololetí tohoto roku”. Firma již dříve obdržela dotaci ze státních peněz na vývoj nových technologií obrazovek s podporou této technologie.

Těšíte se na flexibilní displeje? Nebo si myslíte, že skončí v propadlišti podobně jako 3D technologie v mobilních telefonech před pár lety? Umíte si představit nějaké praktické využití ohebné obrazovky?

Zdroje: SamMobile, ETnews a Android Headlines.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)