Menu

Odemykání auta pomocí NFC realitou

Technologie NFC bude stále více pronikat do našich životů a rozhodně nezůstane jen u současného hlavního využití, čímž myslím platby na platebních terminálech nebo rychlé nastavení profilů pomocí NFC tagů. S další zajímavou funkcí přišla automobilka Hyundai, která NFC zabudovala do svého automobilu. Konkrétně se jedná o novou generaci modelu i30 a nyní je tento koncept k vidění v německé pobočce společnosti ve Frankfurtu.

Telefon se zabudovaným NFC zde slouží místo klasických klíčů, takže přiložením telefonu si auto jednoduše odemknete. Poté stačí telefon vložit na připravenou podložku, přes NFC proběhne automatické spárování s palubním počítačem a vy si můžete na velkém 7″ displeji automobilu pouštět z telefonu svoji hudbu, rádio, telefonovat se svými kontakty, zapnout si navigaci a tak podobně. Mimo to je  v podložce zabudována bezdrátová nabíječka, takže pokud váš telefon bude tuto funkcionalitu podporovat, bude se vám k tomu všemu ještě dobíjet. No nezní to krásně? Ano, jedninou vadou na kráse je pouze dostupnost. Reálného nasazení této technologie se nedočkáme dříve, než v roce 2015.

Zdroj: androidcommunity, phonearena

 

Komentáře

Libb76

Libb76

28.12.2012 12:15

nestrašte… a co když se mně vybijou v telefonu baterky? :)

Petr

Petr

28.12.2012 12:18

myslím že budou pořád používat klíče, tohle je jen alternativa

Eag

Eag

28.12.2012 12:23

Libb76: NFC by udajně mělo fungovat i v případě vybitého mobilu je o tom zminka nekde uprostred tohodle članku http://nearfield.cz/clanky/secure-element-klic-k-mobilnim-platbam-20

Eag

Eag

28.12.2012 12:24

Ješte to sem překopiruju:
Díky velmi malé energetické náročnosti technologie NFC a velké autonomii secure elementu to není zas tak velký problém. Pokud si zvolíte jednu kartu jako primární a telefon se vám vybije, z malého napětí na baterii (ze kterého se celý telefon už ani nezapne) se pořád napájí secure element a NFC vysílač. Takže si bez problémů odemknete dveře nebo zaplatíte i ve chvíli, kdy už máte telefon úplně vybitý.

Martin

Martin

28.12.2012 13:20

Keď ukradnú alebo stratia kľúče od auta tak to isté sa stane aj so smartfonom.úplná zbytočnosť.

Hrošík97

Hrošík97

28.12.2012 19:20

Zbytečně to není, mám rád nové technologie a doufám, že do budoucna bude stačit mít u sebe pouze smartphone se kterým si zaplatím nákup, budu v něm mít všechny doklady a když mi nahradí i klíče, zlobit se nebudu. Do té doby se určitě i zlepší možnost zabezpečení telefonu a budu si ho moci blokovat přes internet hned, jakmile ho ztratím.

ruda

ruda

18.3.2013 19:34

Platební bezkontaktní karta s NFC taky nemá baterii a funguje. Já to chci . Super

RSS (komentáře k článku)