Obohaťte svůj Instagram – osobnosti a profily z různých oblastí, které se vyplatí sledovat

instagram cover

Instagram můžeme snadno označit za fenomén. Od roku 2010, kdy přišel na iOS zařízení, si vybudoval spoustu oddaných fanoušků napříč operačními systémy. V dubnu 2012 dorazil i na android a během pouhých dvanácti hodin si ho stáhlo přes milion uživatelů. Dnes ho aktivně používá přes 130 milionů uživatelů. V průměru každou vteřinu přibude jeden uživatel a více než 60 fotografií.  To jsou čísla, o kterých si spousta aplikací či sociálních sítí může nechat zdát. Skryté síly Instagramu  jsou si vědomy nejen marketingové a PR agentury, ale také známé osobnosti, pro které se stal dalším kanálem komunikace s příznivci. Dnešní článek nebude o profilech, které „followuje“ nejvíc lidí. Bude o profilech stojících „followovat“.

Objevujte svět

National Geographic Travel (@natgeotravel)

Fotky z celého světa, pořízené týmem NGT. Města, hory, divočina. Pokud máte rádi cestování, tohle je jeden z „must – follow“ profilů.

nat geo
natgeo

Daniel Noll & Audrey Scott (@uncornered_market)

Daniel a Audrey jsou popisováni jako cestovatelé na plný úvazek. V roce 2006 se vzdali pohodlného životního stylu a vyrazili na cestu, na které jsou dodnes. Pro našince zajímavá skutečnost, že ještě předtím žili v Praze. Dnes fotí, píší blog a řídí se heslem: „Měříme svět vlastníma nohama.“

market

market

David Guttenfelder (@dguttenfelder)

Původem z USA, David již dlouhá léta pracuje pro Associated Press. Při své misi navštívil přes 75 zemí a zachytil spoustu neveselých událostí. Konfliktem ve Rwandě počínaje, Afghánistánem a Irákem konče. Několikrát vyhrál cenu World Press Photo. V současné době fotí každodenní život v Severní Koreji.

dguttenfelder

dgut

Dave & Deb (@theplanetd)

Ještě jeden pár, který se rozhodl žít netradičně a inspirovat ostatní. Původem z Toronta, oba dva se chtěli stát slavnými muzikanty. Věci ale nešly podle plánu, a tak si začali s filmem. Brzy jim ale práce začala přerůstat přes hlavu a oni zjistili, že nejvíc ze všeho je baví cestovat.

planet 1

planetd

Rob Lutter (@roblutter)

Rob se před dvěma roky vydal na cestu dlouhou 35 tisíc kilometrů.  Na kole. Opustil domov v Londýně a projektem The Lifecycle Adventure – „Jízda kolem světa“ chce podpořit charitu. Svou pouť samozřejmě dokumentuje a vy ji tak můžete absolvovat s ním.

rob

rob1

Objevujte společnost

Humans of New York (@humansofny)

New York je skvělé místo, kde se prolínají snad všechny kultury světa. Právě zde vznikl projekt, který dokumentuje obyvatele pulsujícího města, a přináší jejich příběhy. O úspěchu hovoří čísla, na facebooku přes 1,3 milionů příznivců, a fakt, že projekty se stejným cílem se rozjíždějí i v dalších městech světa.

humans 1

humans1

Objevujte design a architekturu

Fran Parente (@franparente)

Brazilský fotograf architektury, interiérů a designu. Architekturu rovněž vystudoval. V současné době žije v New Yorku, fotí po celém světě.

fran 1

fran

Matt Scutt (@mattscutt)

Nejen fotograf, ale i designér, spisovatel a muzikant. Kreativnímu designu se věnuje přes 15 let. Specializuje se na design pro webové stránky, multimédia, klasické printy i nejrůznější akce. Na Instagram dává snímky upravené i neupravené.

matt 1

matt

GlobalStreetArt (@globalstreetart_com)

Čtyři nadšenci do grafity a street artu se dali dohromady a vznikl projekt GlobalStreetArt, který za posledních pět let zvládl nafotit přes 50 000 fotek ve 20 zemích světa. Komunita přispěvovatelů se slibně rozrůstá a fotky na profilu rozhodně stojí zato.

street 1

street1

Objevujte sport

GoPro (@gopro)

Sportovní kameru GoPro asi nemá cenu představovat. Na jejím profilu najdete fotky snad všech sportovních aktivit, na které si vzpomenete.

gopro 1

gopro

Red Bull (@redbull)

Ano ano, i Red Bull má svůj profil napěchovaný adrenalinovými sporty. Snowboarding, BMX, to vše zde najdete. Do toho pár motivačních fotek, sem tam fotka z hudebního festivalu a profil, který má téměř 900 tisíc přívrženců, je na světě.

redbull

redbull

Co se jinam nevešlo

Jiří Šiftař (@jeera)

Pravděpodobně nejsledovanější český „instagramer“. Momentálně žije v Londýně a na jeho profil si našlo cestu téměř 200 tisíc lidí.

jeera 1

jeera

Kyle Kuiper (@kdkuiper)

Nezaměřuje se na určitou oblast, fotí, co mu přijde pod ruku. Dávám ho sem, protože jeho fotky se mi hodně líbí. A kromě mě také dalším 490 tisícům lidí.

kdkuiper 1

kdkuiper

Bonus

Věděli jste, že Instagram má na Instagramu vlastní profil s názvem Instagram? Ne? Tak teď už ano. Profil sbírá povedené fotky od uživatelů a také vyhlašuje nejrůznější tematické projekty. Například víkendové projekty – Weekend Hashtag Project.

instagram 1

Myslíme, že profily výše rozhodně stojí za pozornost, a rádi jsme vám ukázali tu lepší stránku této sociální sítě.

Instagram
Instagram

Používáte aktivně Instagram nebo jím opovrhujete a považujete ho za „fotomrvítko“?

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)