Menu

Obchod Play v novém designu pro Jelly Bean?

Dnes večer začne v americkém San Franciscu vývojářská konference Google I/O 2012. Některé novinky již známe, nebo alespoň tušíme: skoro jistě mezi nimi bude společný projekt Googlu a ASUSu – Tablet Nexus, očekává se také představení nové verze operačního systému Android s číslem 4.1 (nebo možná rovnou 5.0) a kódovým označením Jelly Bean. Zatím poslední Android 4.0.x Ice Cream Sandwich se sice ještě nedostal na všechny telefony, u kterých byl přislíben upgrade, i tak se ale od Jelly Beanu očekává pořádná porce novinek (viz náš březnový článek Co můžeme očekávat od Androidu 5.0 Jelly Bean?).

S ohledem na zavedenou tradici nepřekvapí, že prvním zařízením, které se dočká aktualizace, bude Galaxy Nexus. Redaktory serveru GetAndroidStuff ale překvapilo, že poměrně dlouho neunikly žádné informace, nebo alespoň obrázky nového OS. Jako prvnímu se to podařilo italskému HDblogu, který přišel s fotografií inovovaného rozhraní Obchodu Play, jak by měl vypadat v Androidu Jelly Bean na Samsungu Galaxy S III. Jak můžete vidět na snímku, bude se jednat o poměrně zásadní změny, jako je zvýraznění položek aplikací, nebo dolní lišta s ikonami pro rychlé přepínání mezi programy, knihami, hudbou a filmy. Zajímavá je poslední fialová ikona, o jejímž významu můžeme zatím jen spekulovat, nicméně padla domněnka, že se bude jednat o sekci s časopisy. Barevným textem jsou označeny nainstalované aplikace (zeleně) a ty, jež mají být nainstalovány (oranžově).

Obchod Play v novém designu pro Jelly Bean?

Obchod Play v novém designu pro Jelly Bean?

Jak to nakonec všechno bude, se dozvíme možná již dnes večer, nebo v následujících dvou dnech. Google I/O 2012 začíná ve 18:30 našeho času.

PS: podle HDblogu ale může být snímek podvrh, neboť detailní analýza obrázku ukazuje, že spodní část s černým pruhem a ikonami je jasnější než okolí.

Zdroje: GetAndroidStuff a HDblog.it.

 

Komentáře

Marv

Marv

27.6.2012 8:25

Pouze doplním, že úvodní keynote pro dnešní první den konference začíná v 9:30 a.m. Pacific time, takže v 18:30 našeho času.

FenixCZE

FenixCZE

27.6.2012 8:52

Dneska jsem do svého rootleho LG optimus Black naistaloval ICS 4.0.4 a čekal jsem od toho víc … Systém je sice svižný ale 2.3.4 byla za ty leta vyladěnější :D ni nic zatím se jedná o build v5 a tak časem doufám dube líp … ale i tak jestli něco takového bude obeví se to na xda stejně jako tomu bylo u flipbordu který tam byl min o 2měsíce dříve než na google play

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

27.6.2012 10:36

To: Marv
Díky za upřesnění. Já vycházel z času, který je odpočítáván na https://developers.google.com/events/io/ , nicméně to je asi čas do zahájení přenosu. Opravuji tedy údaj o začátku dle skutečnosti.

Pascalwb

Pascalwb

27.6.2012 13:42

No neviem, ale ked ma byt hento uvodna obrazovka, tak to je krok dozadu. je to blbost podla mna, teraz to vyzera graficky lepsie.

Proche72

Proche72

27.6.2012 17:48

To: FenixCZE 2.3.4 pro Blacka je vyladena, protoze ji vydal vyrobce a borci z xda uz jen cistili. 4.0.4 od FOPu je pro Blacka ukuchtena z ceho se dalo…jakmile bude ICS od LG tak verim tomu, ze FOP postoupi mnohem dal tak jako reba Huexxx se Zeusem ;-)

RSS (komentáře k článku)