Obchod Play v novém designu pro Jelly Bean?

play_store_logo

Dnes večer začne v americkém San Franciscu vývojářská konference Google I/O 2012. Některé novinky již známe, nebo alespoň tušíme: skoro jistě mezi nimi bude společný projekt Googlu a ASUSu – Tablet Nexus, očekává se také představení nové verze operačního systému Android s číslem 4.1 (nebo možná rovnou 5.0) a kódovým označením Jelly Bean. Zatím poslední Android 4.0.x Ice Cream Sandwich se sice ještě nedostal na všechny telefony, u kterých byl přislíben upgrade, i tak se ale od Jelly Beanu očekává pořádná porce novinek (viz náš březnový článek Co můžeme očekávat od Androidu 5.0 Jelly Bean?).

S ohledem na zavedenou tradici nepřekvapí, že prvním zařízením, které se dočká aktualizace, bude Galaxy Nexus. Redaktory serveru GetAndroidStuff ale překvapilo, že poměrně dlouho neunikly žádné informace, nebo alespoň obrázky nového OS. Jako prvnímu se to podařilo italskému HDblogu, který přišel s fotografií inovovaného rozhraní Obchodu Play, jak by měl vypadat v Androidu Jelly Bean na Samsungu Galaxy S III. Jak můžete vidět na snímku, bude se jednat o poměrně zásadní změny, jako je zvýraznění položek aplikací, nebo dolní lišta s ikonami pro rychlé přepínání mezi programy, knihami, hudbou a filmy. Zajímavá je poslední fialová ikona, o jejímž významu můžeme zatím jen spekulovat, nicméně padla domněnka, že se bude jednat o sekci s časopisy. Barevným textem jsou označeny nainstalované aplikace (zeleně) a ty, jež mají být nainstalovány (oranžově).

Obchod Play v novém designu pro Jelly Bean?

Obchod Play v novém designu pro Jelly Bean?

Jak to nakonec všechno bude, se dozvíme možná již dnes večer, nebo v následujících dvou dnech. Google I/O 2012 začíná ve 18:30 našeho času.

PS: podle HDblogu ale může být snímek podvrh, neboť detailní analýza obrázku ukazuje, že spodní část s černým pruhem a ikonami je jasnější než okolí.

Zdroje: GetAndroidStuff a HDblog.it.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)