Obchod Play přináší personalizovaná doporučení aplikací

google_play_ico

Když Google uvolnil aplikaci Obchod Play ve verzi 3.8.15, ukázalo se, že klienta oficiálního softwarového repozitáře čekají velké změny. Jako první se rozborem zdrojového kódu povedlo odhalit připravované dárkové kupóny, které Google od verze 3.8.17 skutečně aktivoval. Trochu stranou pozornosti zůstala další novinka: personalizovaná doporučení aplikací.

K seznamu programů, jež Google doporučuje právě vám, se dostanete přes odkaz Doporučujeme vám na hlavní obrazovce Obchodu Play.

K doporučeným aplikacím se dostanete přes odkaz Doporučujeme vám

K doporučeným aplikacím se dostanete přes odkaz Doporučujeme vám

Jakým způsobem jsou vybírány aplikace do tohoto seznamu, Google oficiálně nezveřejnil, nicméně u každé doporučené položky je krátké zdůvodnění, proč je vám doporučována. Možnosti jsou následující:

  • protože ji někdo z vašich přátel udělil +1 (je tedy evidentní propojení se sociální sítí Google+),
  • protože je oblíbená u podobné skupiny uživatelů (můžeme odhadovat, že jde o doporučení typu “uživatelé, kteří mají nainstalované/zakoupené podobné programy, mají nainstalovaný i tento”),
  • protože je oblíbená ve vaší oblasti,
  • pravděpodobně jsou používány i další algoritmy, nicméně o těch není v tuto chvíli nic známo.

Doporučování funguje také pro hudbu, časopisy, knihy a filmy, ale to se zatím, bohužel, netýká České republiky ani Slovenska.

Pokud vás některé položky nezaujmou, můžete je ze seznamu odstranit tapnutím na přeškrtnuté kolečko vpravo.

Google chce tímto způsobem zjednodušit hledání nových aplikací, jež by vás mohly zaujmout, a které byste si (což patrně bude ten hlavní důvod) mohli chtít koupit. Sekce “Doporučujeme vám” ale není úplnou novinkou, neboť ve webové verzi Obchodu Play se objevila před více než měsícem, a teprve nyní přichází i do aplikace pro mobilní telefony.

Podívejte se, jaké programy a z jakého důvodu vám doporučuje Obchod Play, a dejte nám vědět v diskuzi, zda jsou mezi nimi nějaké, jež vás zaujaly.

Zdroje: Get Android Stuff, Talk Android a Android Phone Fans.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)