Menu

Obchod Play přináší personalizovaná doporučení aplikací

Když Google uvolnil aplikaci Obchod Play ve verzi 3.8.15, ukázalo se, že klienta oficiálního softwarového repozitáře čekají velké změny. Jako první se rozborem zdrojového kódu povedlo odhalit připravované dárkové kupóny, které Google od verze 3.8.17 skutečně aktivoval. Trochu stranou pozornosti zůstala další novinka: personalizovaná doporučení aplikací.

K seznamu programů, jež Google doporučuje právě vám, se dostanete přes odkaz Doporučujeme vám na hlavní obrazovce Obchodu Play.

K doporučeným aplikacím se dostanete přes odkaz Doporučujeme vám

K doporučeným aplikacím se dostanete přes odkaz Doporučujeme vám

Jakým způsobem jsou vybírány aplikace do tohoto seznamu, Google oficiálně nezveřejnil, nicméně u každé doporučené položky je krátké zdůvodnění, proč je vám doporučována. Možnosti jsou následující:

  • protože ji někdo z vašich přátel udělil +1 (je tedy evidentní propojení se sociální sítí Google+),
  • protože je oblíbená u podobné skupiny uživatelů (můžeme odhadovat, že jde o doporučení typu “uživatelé, kteří mají nainstalované/zakoupené podobné programy, mají nainstalovaný i tento”),
  • protože je oblíbená ve vaší oblasti,
  • pravděpodobně jsou používány i další algoritmy, nicméně o těch není v tuto chvíli nic známo.
Seznam doporučených aplikací

Seznam doporučených aplikací

Doporučování funguje také pro hudbu, časopisy, knihy a filmy, ale to se zatím, bohužel, netýká České republiky ani Slovenska.

Pokud vás některé položky nezaujmou, můžete je ze seznamu odstranit tapnutím na přeškrtnuté kolečko vpravo.

Google chce tímto způsobem zjednodušit hledání nových aplikací, jež by vás mohly zaujmout, a které byste si (což patrně bude ten hlavní důvod) mohli chtít koupit. Sekce “Doporučujeme vám” ale není úplnou novinkou, neboť ve webové verzi Obchodu Play se objevila před více než měsícem, a teprve nyní přichází i do aplikace pro mobilní telefony.

Podívejte se, jaké programy a z jakého důvodu vám doporučuje Obchod Play, a dejte nám vědět v diskuzi, zda jsou mezi nimi nějaké, jež vás zaujaly.

Zdroje: Get Android Stuff, Talk Android a Android Phone Fans.

 

Komentáře

michal

michal

3.9.2012 7:58

Mohu se zeptat jak ze funguji darkove kupony ktere zminujete na zacatku clanku jako jiz funkcni? Dekuji

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

3.9.2012 8:00

To: michal
Kupón si koupíte v obchodě a podobně, jako na předplacence, si v Obchodě Play “dobijete kredit”.
Bohužel to zatím funguje jen v USA. Zda se dočkáme i v Česku, je otázkou.

Kvirda

Kvirda

3.9.2012 8:09

dyť google zveřejnil země když si dáš peněženku v Google tak to tam je rozepsaný je tam i Česká Republika.. :)

Neználek

Neználek

3.9.2012 8:22

HD Widgety, Novinky.cz, Fotoaparát ZOOM FX, Prostor pro nevyžádanou, ČSFD.cz …

ic

ic

3.9.2012 11:39

Z těch novinek co byly popisovány dříve mě nejvíce zaujal wish-list (tedy seznam přání), protože některé věci bych si skutečně rád poznačil a tohle by mi to usnadnilo. To jsem přitom nenašel.

Jinak seznam doporučených aplikací je další zbytečné zesložitění a mě osobně tam nezaujalo naprosto nic.
To co moje kontakty z gmailu/plus hodnotili hvězdami nebo dávali +1 by bylo rozhodně lepší než tohle. Tady píšou +1 od přátel, ale z toho není jasné, kolik těch přátel bylo, přitom to by byla zajímavá informace.

Tony

Tony

3.9.2012 12:08

Kvirda: je tam aj Slovensko??

walley

walley

3.9.2012 12:16

funguje to docela pekne, ovsem vetsinou mi to nabizi aplikace od autora veci co uz mam, nebo aplikace co sem kdysi mel. kazdopadne to zbytecne zabira misto v te hlavni, uz tak zapraskane, obrazovce.

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

3.9.2012 12:18

To: Tony
To bohužel netuším :(

Kvirda

Kvirda

3.9.2012 12:24

Slovensko je tam taky (myslím) já udělám screen a hodím to sem .. nebo co je na tom zapnout Google napsat (nejednoduší) do vyhledávače Google peněženka ! a tam je úplně všechno ..

adsamcik

adsamcik

3.9.2012 12:28

jste hned 2. od shora :) SvětAndroida. Opravdu oceňuji jak rychle se to aktualizuje na Galaxy Nexusu se sestavením od Googlu. Většinou se aktualizuje automaticky po restartu zařízení

enermax

enermax

3.9.2012 13:51

Kvirda, gift cards funguju iba v USA a ten zoznam podporovanych krajin, ktory ty spominas je iba pre google wallet, nie pre gift cards

booczech

booczech

3.9.2012 13:56

Pro mne uplne zbytecne. Mam tam Pure messenger widget protoze pry obdrzel +1 od mych pratel. Google+ nemam, tak nevim kde na to google prisel:D Kdyby radsi vyladili to katastroficke vyhledavani v play, to by bylo neco…

Kvirda

Kvirda

3.9.2012 14:21

enermax vole to je to který země to ještě budou mít né který to maj já moc dobře vím že to jede jen v USA zatím..

enermax

enermax

3.9.2012 18:54

no tak urob screenshot, kde je napisane, ze “tieto krajiny budu mat gift cards”, lebo podla mna je to iba google wallet, a ten zoznam tam bol uz davno, bez ohladu na nedavno zavedene gift cards

Pascal

Pascal

3.9.2012 21:55

Gift bude len v USA max v UK neverim tomu ze to pride aj sem. Vsak ani navigacia tu stale nejde :D

mark165

mark165

4.9.2012 10:35

tak to vypadá na smrt prográmkům které se zrovna NA TOHLE SPECIALIZOVALI … Appretiate nebo Hooked …

Kvirda

Kvirda

4.9.2012 14:44

Tak zatím opravdu pro nás smůla no…

Google has confirmed rumours that it is rolling out gift cards that customers can use to purchase apps, movies, music and ebooks from Google Play.

Last week, Android Police managed to reverse engineer an update issued by Google for the Google Play store, revealing code and resources that pointed to Google releasing gift cards. Earlier today, Google made the announcement on Google Play’s Google+ page that it would, indeed, be stocking the cards at retailers. While they are not yet available in all stores, they will soon be sold from RadioShack, Target and GameStop, and only in the US.

Google declined to comment on the release timing for other countries, although ZDNet understands that the company is still interested in rolling out the cards to countries outside of the US.

The gift cards come in US$10, US$25 and US$50 denominations, have no fees, never expire and have a redemption code beneath a scratch-off panel. Users can enter the code on the Google Play website or on their mobile device. They can also enter the code online, by navigating to play.google.com/redeem. Even if customers outside the US manage to obtain a card or its code, they will be unable to redeem it as Google will check their location and inform them that it is not available where they are.

The funds will go into the users’ Google Play balance, which has a maximum limit of US$2000 and can only be topped up by using gift cards. Users are unable to split the cost of a single purchase between their Google Play balance and another form of payment, such as credit card.

The gift cards do have some additional restrictions. They can’t be used for subscriptions or to purchase hardware, such as the Nexus 7, or any accessories, such as chargers or covers. Additionally, if a US user relocates or travels to a country that doesn’t use US dollars in the Google Play store, they won’t be able to use the card or Google Play balance.

The cards now offer parents a way to ensure that their teenagers can make purchases, without the need of a credit card. For users between 13 and 17 years of age, their Google Wallet account will only accept gift cards. Gift cards are not valid for users below the age of 13.

europoint

europoint

5.9.2012 12:02

Tak vyzkoušeno a připadá mi to tak trochu (vlastně hodně) k ničemu.
Aplikace mi to doporučuje podle těchto pravidel:
1) ostatní uživatelé také nainstalovali (to bylo vidět pod každou aplikací už dřív)
2) oblíbené ve vaší oblasti (nic z toho bych si nenainstaloval)
3) vaši přátelé na google+ používají (nemám profil ani nic jiného na google+)
4) nepoužívám žádný samostatně instalovaný widget – přesto mě stále vnucuje ty placené
5)Vnucuje mi to aplikace, které jsou podobné těm, které jsem před dvěma lety na zkoušku nainstaloval a hned zase z různých důvodů odinstaloval

6) Toto je nejzajimavější – ten jejich pokrokový alegoritmus funguje tak, že pokud mám aplikaci s nějakým názvem, které obsahuje podstatné jméno, tak mi vnucuje aplikace, které toto podstatné jméno mají také v názvu, byť jsou z odlišné kategorie – s jiným účelem.

RSS (komentáře k článku)