Obchod Play překročil 25 miliard stažených aplikací a oslavuje slevami!

25_Billion_Graph_ico

Na oficiálním blogu Androidu se dnes objevila aktualita, sepsaná ředitelem pro digitální obsah Jamiem Rosenbergem, podle které softwarový repozitář Obchod Play (v originále Google Play Store) zaznamenal 25 miliard stažených aplikací. Aktuálně je v tomto zdroji uživatelům Androidu dostupných celkem 675 tisíc programů.

Nebyl by to Google, aby dosažení milníku pořádně neoslavil s uživateli. I tentokrát probíhá slavení formou výrazných slev – konkrétně si během následujících pěti dnů budete moci každý den vybrat z kolekce aplikací od některých nejlepších vývojářských studií včetně Gameloftu, Electronic Arts, Rovia, runtastic, Full Fat a dalších. Cena po slevě přitom bude pouhých 25 centů (cca 4,80 Kč). Jak tyto cenově zvýhodněné programy najdeme, ale Rosenberg neprozradil. Stejně tak nepadla ani zmínka o tom, jaké konkrétní aplikace ve slevě uvidíme, ale pravděpodobně můžeme očekávat, že první kolo akční nabídky začne už dnes.

Českých ani slovenských uživatelů se, bohužel, nebudou týkat některé speciální kolekce, jako je 25 filmů “které musíte vlastnit”, 25 “zakázaných knih”, 25 hudebních alb “které změnily svět” a 25 nejprodávanějších časopisů za zvýhodněné ceny.

Můžeme vzpomenout podobnou akci z loňského prosince, kdy Obchod Play zaznamenal 10 miliard instalací – na oslavu dosažení této hranice bylo několik desítek programů zlevněno na 10 centů. Zatímco k dosažení 10 miliard potřeboval Google tři roky, skok o dalších 15 miliard zvládl za devět měsíců, což dokazuje, jak razantní nárůst platforma Android zaznamenává. Patrné je to také z následujícího grafu.

K dosažení 10 miliard potřeboval Google tři roky, skok o dalších 15 miliard zvládl za devět měsíců.

K dosažení 10 miliard potřeboval Google tři roky, skok o dalších 15 miliard zvládl za devět měsíců.

Oficiální blog se trochu nechal unést čísly, takže jako zajímavost uvedl, že 25 miliard mil je více než dvojnásobek vzdálenosti, kterou urazila sonda Voyager 1 od svého vypuštění před 35 lety a 25 miliard minut je delší doba, než kdy se naši předkové postavili na nohy.

Zdroje: Android Official Blog a Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)