Nymi – Hi-Tech náramek, promění vaše srdce na klíč od každého zařízení

nymi-640×353

Kolem nás je tolik přístrojů, které musí být určitým způsobem zabezpečeny, a my se tomu musíme podřídit – na počítači si pamatovat heslo, nosit klíč ke dveřím, k autu či ukazovat svou tvář při odemykání tabletu. To vše by mohlo být minulostí díky revolučnímu náramku Nymi. Ten po přiložení vašeho prstu změří srdeční rytmus, který má každý z nás jedinečný, a použije ho jako identifikační prvek. Nymi se poté postará o odemčení všech zařízení, která to budou podporovat – počítače, mobilní telefony, tablety, ale třeba také dveře od auta, bytu atp. Přenos probíhá skrze technologii Bluetooth – stačí se tedy k danému přístroji přiblížit a ten vás identifikuje. Důležité je, že Nymi dokážou danému zařízení sdělit, že se nacházíte poblíž, čím je zabezpečena situace, že by se k vašemu přístroji dostal někdo jiný, když jste někde poblíž.

Introducing the Nymi Band

Introducing the Nymi Band

Nymi podporuje Android, iOS, Mac i zařízení se systémem Windows. Cena v předprodeji činí 79 dolarů (něco přes 1500 Kč). Autoři také předesílají, že se v budoucnu nemusí jednat pouze o náramky, ale třeba o prsteny, náhrdelníky, opasky či jiné podobné předměty.

Líbí se vám taková vize budoucnosti? Uvítali byste podobné zařízení v každodenním životě?

zdroj: androidauthority.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)