Nubia Z11: špičkově vybavená kráska bez rámečků zamíří i do ČR (videopohled)

P1070740

Koncem loňského roku jsme vás informovali o připravovaném telefonu Nubia Z11. Trvalo to možná déle než jsme očekávali, nakonec ale tento bezesporu krásný přístroj spatřil světlo světa. Co je však možná ještě zajímavější, než specifikace samotného telefonu, je informace, že se tato novinka bude prodávat také na našem trhu. Má šanci uspět?

Kráska s nekompromisní výbavou

Hlavní devízou nové Nubie Z11 je bezesporu velmi elegantní design. Obzvlášť v černo-zlatém provedení, které jsme si na IFA mohli osahat, vypadá telefon přímo fantasticky. Na první pohled nás zaujaly extrémně tenké rámečky po bocích displeje. S těmi poprvé přišla již Nubia Z9 a telefon Nubia Z11 tak pokračuje v tradici. Funkcí, se kterou jsme se opět poprvé setkali na Nubii Z9 jsou pak gesta prováděná na okraji displeje. Pomocí tažení prstu po hraně telefonu tak můžete například regulovat jas displeje apod.

Nubia Z11

Co se hardwarových specifikací týče, Nubia Z11 se může poměřovat i s těmi nejvybavenějšími konkurenty. IPS displej o úhlopříčce 5,5″ sice nabídne “pouze” FullHD rozlišení, pokud však telefon nehodláte využívat pro virtuální realitu, bude vám jemnost obrazu 401 ppi bohatě stačit. Pod “kapotou” pak nalezneme výkonný chipset Snapdragon 820 doplněný o 4 nebo 6 GB RAM. Interní úložiště pak vždy nabídne kapacitu 64 GB, rozšířitelnou o microSD karty.

Opomenout nesmíme ani čtečku otisků prstů na zádech přístroje. Pomocí USB-C konektoru pak údajně můžete nabít 3000 mAh baterii z 0 na 83% za pouhých 30 minut a to díky technologii rychlého nabíjení Qualcomm Quick Charge 3.0. Velmi zajímavě pak zní parametry fotoaparátu. Ten disponuje čipem Sony IMX 298 s rozlišením 16 MPx a technologií fázového ostření. Velikost pixelů v tomto případě činí 1,12 µm a fotoaparát se může pochlubit také technologií DTI separující jednotlivé pixely. Přítomna je také optická stabilizace, kombinovaná s elektronickou stabilizací. Objektiv fotoaparátu se skládá ze soustavy 6 čoček a nabídne světelnost f/2.0.

Nubia Z11

Nubia Z11

  • Displej 5,5", IPS, FullHD, 401 PPI
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 820
  • RAM 4 / 6 GB
  • Fotoaparát 16 Mpx
  • Úložiště 64 GB, microSD
  • Baterie 3 000 mAh

První pohled

Nubia Z11

Nubia Z11

Zaujme svou cenou v ČR?

Nestává se to často, ale tentokrát patří Česká Republika mezi několik málo vybraných evropských zemí, kam se Nubia Z11 oficiálně podívá. Stát by se to mělo již v průběhu tohoto měsíce. Cena novinky byla pro Evropu stanovena na přibližně 13 500 Kč (499 €) za variantu se 4 GB RAM. Pokud zatoužíte po verzi se 6 GB RAM, připravte si přibližně 16 200 Kč (599 €).

Líbí se vám Nubia Z11?

Zdroj: GSMArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)