Nový vzhled Google Map se upravuje podle způsobu cestování

vzhled google mapy

Google v posledních několika týdnech předělává design u svých aplikací a služeb. Nyní obdržely nový vzhled Google Mapy, oproti ostatním Google aplikacím je tu ale bonus. Mapa se bude automaticky měnit podle toho, jakým způsobem budete cestovat.

Vzhled Google Map se automaticky přizpůsobuje

Novou aktualizaci oznámila společnost na svém blogu. Google řekl, že také aktualizoval ikony, které jsou nyní lépe vidět a lépe se v nich orientuje. Změnil se jak jejich symbol, tak i barva, platí to pro velké množství ikonek.

novy vzhled google mapy

Pokud jde o novou funkci úprav vzhledu, tak Google dokáže poznat prostředek, kterým se z bodu A do bodu B přepravujete. Můžete to vidět například v historii jízd, kde je napsané i to, jestli jste jeli autem, autobusem nebo vlakem. Tahle funkce se nově rozšiřuje i na zobrazení v mapách. Když například jedete vlakem, tak se vám zvýrazní na mapách stanice a trasu jízdy. A například takové čerpací stanice, jejichž umístění vám ve vlaku k ničemu není, se nebudou zvýrazňovat.

Novinka se postupně začíná uvolňovat v následujících týdnech, a kromě samotné aplikace, se začne objevovat ve všech službách, které využívají Google Mapy, jako třeba Android Auto, Google Earth, ale i třeba v Asistentu Google, který dokáže využívat mapy.

Google Maps
Google Maps

Líbí se vám nový vzhled a funkce Google Map?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)