Novinky od ZTE v Čechách – známe dostupnost i cenu

ZTE-logo-nahled

V tiskové zprávě společnosti ZTE byly odhaleny informace týkající se uvedení nových modelů této čínské společnosti na český trh.

ZTE Grand Memo je opravdu rozměrným zařízením, které se díky své úhlopříčce 5,7 palce řadí do zatím nepříliš bohaté kategorie tabletofonů. Trochu zamrzí, že se na takto velkém displeji nedočkáme FullHD rozlišení, ale “pouze” 1280×720. Pro někoho to může představovat zásadní překážku, ale osobně si nemyslím, že by to v užívání výrazně omezovalo – větší problém bude spíš tento přístroj nacpat do kapsy. Okolo Grand Memo kolovalo (a stále koluje) poměrně dost nejasností a tisková zpráva je bohužel neuvádí na pravou míru. O čem mluvíme? Především o tom, že ZTE slibovalo nabušený stroj s procesorem Snapdragon 800 a 2GB RAM, následně se ale začalo hovořit o tom, že Memo bude nakonec poháněno Snapdragonem 600 (s 1GB RAM) a prý některé verze budou obsahovat “pouze” Snapdragon S4. Nezbývá si tedy počkat, jaká verze dorazí na český trh a pak vynášet soudy. Předpokládaná cena je kolem 10 000 Kč.

zte_grand_memo

ZTE Open sice není vybaven operačním systémem Android, ale byla by škoda ho nezmínit. Tenhle kousek totiž běží na nepříliš rozšířeném systému Firefox OS od společnosti Mozilla. Ano, ten Firefox, který známe hlavně jako webový prohlížeč byl přetaven do podoby operačního systému. Nápad to není nikterak revoluční, vzpomeňme na Chrome OS. ZTE Open se řadí do kategorie superlevných smartphonů a cílí především na zákazníky, kteří chtějí od smartphonu především nízkou cenu a co nejjednodušší ovládání. Hardware tady nehraje příliš velkou roli, proto zmíníme jen tříapůlpalcovou úhlopříčku displeje a cenu zhruba 2800 Kč.

ZTE-Open

Obě novinky by se podle českého zástupce společnosti ZTE měly objevit na lokálním trhu na přelomu léta a podzimu.

Zdroj: Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)