Nové Google CardBoard – brýle pro virtuální realitu větší, lepší a také pro iPhone

Google Cardboard, virtual reality

Virtuální realita není dnes zdaleka žádné sci-fi a i v domácích podmínkách lze proniknout do světa jedniček a nul. O nejlevnější způsob se postaral samotný Google, který představil papírové brýle Google CardBoard na loňské akci Google I/O. Na té letošní byla představena druhá verze, která je sice stále z papíru, přináší ale hned několik důležitých vylepšení. Google si je vědom stále se zvětšujících telefonů, a proto jsou nové brýle Google CardBoard připraveny i pro telefony s 6″ obrazovkou, což byl u staršího modelu bez modifikací problém. Zapracovalo se také na magnetickém tlačítku, které, přiznejme si, nepracovalo zdaleka na všech telefonech. To by nové provedení mělo změnit, což si ale budeme muset ověřit v praxi. Poslední důležitou novinkou je fakt, že Google CardBoard podporují i systém iOS a telefony iPhone, což jistě spousta uživatelů uvítá. Na nové Google CardBoard se těšíme.

Google CardBoard

Google představil také projekt s názvem Expeditions, který by měl přinést brýle pro virtuální realitu do škol, a pomoci tak při výuce.

Expeditions: Take your students to places a school bus can’t

Expeditions: Take your students to places a school bus can't

První pohled chytrých brýlí Google CardBoard jsme vám představili zde.

zdroj: androidguys.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)