Nexus 5 spouští aplikace rychleji než iPhone 6

iphone-6-vs-nexus-5

Vydání nové řady mobilních telefonů iPhonů vyvolalo mezi fanoušky mobilních telefonů velký rozruch. Po vydání nového přístroje se systémem iOS se spousta uživatelů ptá – jak je tento telefon vlastně rychlý ve srovnání s obrovskou androidí konkurencí? Na serveru YouTube se objevilo velmi zajímavé video, které proti sobě staví dva největší zástupce obou platforem – iPhone 6 a Nexus 5. Do obou telefonů byly nainstalovány stejné aplikace a bylo zkoumáno, na kterém telefonu se spustí rychleji. I když tento test samozřejmě nikdy nezaručí 100% stejné podmínky, je vidět, že Nexus 5 s čistým Androidem je opravdový rychlík a většinu aplikací spouští rychleji. Z toho samozřejmě nelze jednoznačně říci, že je Nexus 5 rychlejší než iPhone 6, ale rozhodně je to velmi dobrý výsledek.

Nexus 5 vs. iPhone 6

Nexus 5 vs iPhone 6 – App Opening Speed

Nexus 5 vs iPhone 6 - App Opening Speed

 

Zajímavé video zveřejnil i server PhoneArena, který si vzal tentokrát “na paškál” přístroj Samsung Galaxy S5 a porovnal jej s iPhonem 6. Tento test už dopadl podle očekávání a iPhone 6 spouštěl více aplikací rychleji. Výsledné skóre 7:4 hovoří jasně, ale stejně jako v prvním případě hodně záleželo na výběru aplikací.

iPhone 6 vs Samsung Galaxy S5 speed comparison: which is faster?

iPhone 6 vs Samsung Galaxy S5 speed comparison: which is faster?

 

Oba testy ukazují výkon telefonů v praxi a jsou velmi zajímavé. Přesto nemusí tyto výsledky v reálu 100% odpovídat.

zdroj: youtube.comphonearena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)