Nexus 4 a Android 4.4 KitKat – pozor na možné chyby po aktualizaci

Nexus-4-Bug

Minulý týden začal Google pomalu uvolňovat aktualizaci Nexusu 4 na nejnovější Android 4.4 KitKat. Mnoho uživatelů však po aktualizaci začalo hlásit podivné chování svého přístroje. Zde naleznete krátký návod pro případ, že by vás podobný problém postihl také.

Nexus 4 bug

O co se jedná?

Problém se týká zejména těch uživatelů, kteří aktualizují z finální verze Androidu 4.3 Jelly Bean (JWR66Y) na nejnovější Android 4.4 KitKat (KRT16S) skrze OTA či pomocí flashování oficiální ROM bez smazání uživatelských dat. Problémy mají následující symptomy:

  • Nefunkční tlačítko Home
  • Nefunkční tlačítko rychlého nastavení
  • Rozbitý číselník

Pokud vás některý z těchto problémů také postihl, řešení spočívá v obnovení továrního nastavení. Pokud se rozhodnete obnovit tovární data, nezapomeňte provést kompletní zálohu vašeho zařízení, jelikož přijdete o veškerá data. Na zmíněné problémy si stěžuje značný počet uživatelů po celém světě, pravděpodobně se tedy nebude jednat o náhodu.

Postihl vás některý z výše zmíněných problémů?

Zdroj: Android Police

android-roku-2013

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (72)