Nabírá Samsung síly do patentových bitev? V zádech má teď patenty Googlu a Ericssonu

Samsung-vs-Apple-BT

Samsung oznámil, že bude v rámci nové dohody se společností Google sdílet všechny své stávající i budoucí patenty po dobu následujících 10 let. Stejnou mincí Samsungu oplatí i Google. Díky tomuto kroku se obě společnosti na uvedenou dobu zbaví veškerých potenciálních třecích ploch a budou se, dle slov náměstka generálního ředitele pro patenty společnosti Google Lo Allena, moci soustředit na inovace. Tato snaha je samozřejmě chvályhodná a přejeme si více takovýchto partnerství.

samsung logo

 

Je tu ale ještě jeden pohled na nastalou situaci, který podpořila další zpráva. Společnost Ericsson, jeden z největších dodavatelů síťových technologií na světě, se po více jak dvou letech opět dohodla, překvapivě také se Samsungem, na platbě licenčních poplatků, které činí jednorázově 650 milionů dolarů a následně průběžné poplatky v nezveřejněné výši. Z úst zástupců společnosti Ericsson opět zní radost nad uzavřenou dohodou, která umožní růst obou zúčastněných firem a ukončí dosavadní patentové spory.

 

samsung logo

Jaký je tedy ten druhý pohled? Samsung už léta na poli patentů bojuje se společností Apple a poměrně často prohrává. Dnešní dvě zprávy, které přicházejí téměř na minutu ve stejný čas, tak mohou znamenat přípravu na velkou odvetu, která by s licencí k patentům Ericssonu a Googlu mohla konečně převážit misky vah “Spravedlnosti” na stranu Samsungu.

 samsung-vs-apple

Vidíte v krocích, které Samsung podniká na poli patentů, snahu o uklidnění trhu nebo přípravu na velkou ofenzivu?

zdroj: AndroidCentral, Reuters

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)