Spekulace: můžeme očekávat Samsung Nexus 2 a Nexus 7 32 GB?

32gb-nexus-7_ico

Možná je to kachna, možná podvrh, možná pravda – přesto se musíme o tuto novinku podělit.

Co patrně nejvíce trápilo majitele tabletu Nexus 7? Pravděpodobně nejčastěji by zmínili velikost interního úložiště s kapacitou 8 respektive 16 GB a nemožnost rozšíření pomocí paměťových karet. Stačí stáhnout pár filmů v HD kvalitě a náročnějších her, a 8 GB je pryč doslova během několika minut. K tomu si přičtěte skutečnost, že 2,5 GB je vyhrazeno systému. Takových 32 GB interní paměti by bylo podstatně zajímavější nabídkou.

Po Internetu začal kolovat snímek, pocházející údajně z interního zásobovacího systému obchodního řetězce Carphone Warehouse z Velké Británie – figuruje v něm 32GB verze Nexusu 7. Bohužel z obrázku není zřejmé, kdy by měl být tablet dostupný, ani jeho cena. Je ale důležité si uvědomuit, že skutečnost, že je zařízení zaneseno v systému, ještě neznamená, že bude dostupné v nějaké dohledné době.

Snímek, pocházející údajně ze zásobovacího systému obchodního řetězce Carphone Warehouse.

Snímek, pocházející údajně ze zásobovacího systému obchodního řetězce Carphone Warehouse.

Otázkou také je, co znamená první položka na seznamu – “Invisishield for Samsung Nexus 2”. Jedná se o druhou generaci fólie Invisible Shield na displej, nebo o fólii pro druhý Galaxy Nexus od Samsungu? Stejně tak může být položka míněna jako “druhý Samsung Nexus” (první byl Nexus S, druhý Galaxy Nexus). Můžeme jen spekulovat, co chtěl ten, kdo Samsung Nexus 2 vnesl do systému, vlastně říci. Určitě by bylo zajímavé, kdyby telefon Nexus potřetí za sebou vyráběl Samsung. Vzhledem k jeho pozici na trhu by to ale nebylo překvapivé.

Odpověď se dozvíme možná již v polovině října, protože podle dalších spekulací by měl být právě v tomto měsíci představen nový Nexus s Androidem 4.2.

Zdroje: Droid-Life, AndroidGuys a Phandroid

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)