MS v hokeji 2015: Jak přidat zápasy české reprezentace do Google kalendáře?

MS v hokeji 2015

Hokejové mistrovství světa v České republice již vypuklo, máme za sebou dva zápasy naší reprezentace. Pojďme si dnes ukázat, jak do Google kalendáře přidat datum dalších zápasů tak, aby nás telefon vždy upozornil a o žádný jsme nepřišli.

Jak přidat zápasy MS v hokeji 2015 do Google kalendáře?

Základem pro přidání kalendáře je vlastnit Google účet (GMail), do kterého lze zápasy snadno vepsat. Účet od Googlu přitom nemusíte aktivně používat, stačí vlastnit zařízení s Androidem, při jehož spuštění jste byli vyzváni na zadání přístupových údajů či vytvoření nového účtu. A právě tento účet nás zajímá. Přidání je přitom velmi jednoduché:

Jak přidat zápasy do kalendáře?

  1. Přejděte do kalendáře Google zde.
  2. Přihlaste se na svůj Google účet (GMail, účet v Androidu apod.).
  3. Klepněte na šipku vedle nadpisu Jiné kalendáře a vyberte možnost Přidat pomocí adresy URL.
  4. Vložte sem odkaz https://www.google.com/calendar/ical/ba1sce1tc6d14qmanql6r7ck58%40group.calendar.google.com/public/basic.ics a klikněte na Přidat kalendář.

Nevyužíváte Google kalendář? Nevadí!

Pokud kalendář od Googlu aktivně nevyužíváte, nevadí. Bohatě si vystačíme s tím, že ve vašem Androidu, pokud jej využíváte naplno (tedy stahujete aplikace z Google Play), musí být Google účet vyplněn. Tento účet jste zpravidla zadávali či vytvářeli při prvním spuštění telefonu. Jeho znění naleznete například v sekci Nastavení – Účty – Google. Heslo už vám samozřejmě nepovíme, ale většina uživatelů by si jej měla pamatovat. Pomocí těchto přihlašovacích údajů se můžete přihlásit v bodu 2 našeho návodu z předchozího odstavce.

ms v hokeji 2015 kalendář 3

Jak jednotlivé zápasy MS v hokeji 2015 zobrazit a nastavit upozornění?

Všechny zápasy naleznete již na zmíněném odkazu Google kalendáře, zde můžete rovněž jednotlivé zápasy editovat či přidávat další (až budou známa data). Pokud jste zápasy přidali do kalendáře účtu, který využíváte ve svém telefonu, budou zápasy rovněž zobrazeny v aplikaci Kalendář ve vašem telefonu. To se hodí především díky faktu, že vás telefon dokáže upozornit na blížící se událost. Jak na to?

Jak nastavit upozornění pro všechny zápasy MS v hokeji 2015 najednou?

  1. V sekci Jiné kalendáře přejeďte kurzorem na MS v hokeji 2015 a klepněte na šipku vedle tohoto nadpisu.
  2. Zvolte Upravit upozornění.
  3. V prvním řádku Oznámení událostí: zvolte Přidat oznámení a nastavte si upozornění dle svého (standardně 10 minut před každou událostí formou vyskakovacího okna).

ms v hokeji 2015 kalendář 4

Jak nastavit upozornění pro jednotlivé zápasy MS v hokeji 2015?

  1. Klikněte na vybraný zápas v kalendáři a zvolte Další informace.
  2. V sekci Oznámení vyberte Přidat oznámení a nastavte dle libosti.

Za tip a vytvoření kalendáře moc děkujeme našemu čtenáři s přezdívkou Mavi.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)