Minihru od Google můžete ovládat mobilem

super-sync-sports-chrome-game

Google je mimo jiné známý i díky různým drobným experimentům, jakými jsou například Google Doodles, neboli měnící se loga prohlížeče na stránkách www.google.com. Nejednou bylo samotné logo interaktivní a tak jsme si například mohli v práci vcelku nenápadně zahrát Pac-Mana nebo si doma zadrnkat na “kejtru”. Google si zkrátka rád hraje.

Nejnovější minihra se nazývá Super Sync Sports a jedná se v podstatě pouze o demonstraci výhod HTML5, pomocí kterých je zde dosaženo velice rychlé synchronizace mezi dvěma zařízeními prostřednictvím webového prohlížeče. Jak rychlá synchronizace? Tak moc, že jste schopni pomocí mobilu či tabletu ovládat hru na počítači. Samozřejmě se nejedná o herní zážitek hluboký jak Macocha, ale na chvilku třeba zabaví – zvlášť multiplayer má v sobě jistý potenciál.

 

Super Sync Sports

Super Sync Sports

 

Nastavení je snadné – na mobilu či tabletu otevřete stránku chrome.com/supersyncsports a budete vyzváni k zadání přístupového kódu. Následně stejnou stránku vyberte na PC, zvolte disciplínu a režim hry pro jednoho nebo více hráčů a po nedlouhém čekání obdržíte párovací kód. Ten pak zadejte do svého zařízení, vyberte atleta a vydejte se na dráhu. Jednoduchými gesty na dotykovém displeji svého mobilního zařízení budete udávat tempo stejně jako jsme to kdysi dělali frenetickým bušením do Enteru při hraní Winter a Summer Challenge v DOSu.

 

Zdroj: Chromium Blog

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)