Mapy Google ve verzi 8.1 vrací do hry terénní pohled

mapy_ico

Google tento týden vydal několik zásadních aktualizací (např. Správce zařízení Android a Chrome Beta), z nichž další se týká oblíbeného produktu Mapy Google. Aktualizace na verzi 8.1 vrací zpět terénní pohled, který byl bez bližšího vysvětlení odstraněn při vydání sedmé generace Map v červenci 2013. Gigant z Mountain View se před rokem, ani později, nevyjádřil, zda režim Terén vrátí, či nikoli. Uživatelé, kterým tento pohled na mapu chyběl, tak museli být hodně trpěliví, neboť se dočkali až nyní – bezmála po roce.

Mapy Google 8.1 přinášejí režim Terén Mapy Google 8.1 přinášejí režim Terén

Mapy Google 8.1 přinášejí režim Terén Mapy Google 8.1 přinášejí režim Terén

Mapy Google 8.1 přinášejí režim Terén Mapy Google 8.1 přinášejí režim Terén

Jestliže jezdíte autem, hromadnou dopravou či chodíte pěšky především po městě, pak terénní pohled pravděpodobně nevyužijete. Tato funkce najde uplatnění především u uživatelů, preferujících pěší turistiku, cyklistiku, lezení po horách a další outdoorové aktivity. V aktuální podobě poskytují Mapy jen základní údaje s liniemi vrstevnic, ale nenabízejí například výškový profil naplánované trasy. Poznáte v nich tedy například kopce, hory a údolí. I tak lze ale naplánovat výlet, během kterého se vyhnete příliš náročným stoupáním a klesáním.

Aktualizace je uvolňována postupně, takže na její dostupnost můžete čekat i několik dnů. Jestliže jste netrpěliví, můžete si Mapy Google 8.1 stáhnout z následujících odkazů a nainstalovat sami. V takovém případě je nutné povolit v nastavení instalaci programů z alternativních zdrojů. Velikost APK balíčku je 9,91 MB.

Maps - Navigate & Explore
Maps - Navigate & Explore

Zdroje: Android Authority, Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)