Menu

Mapy Google ve verzi 8.1 vrací do hry terénní pohled

Google tento týden vydal několik zásadních aktualizací (např. Správce zařízení Android a Chrome Beta), z nichž další se týká oblíbeného produktu Mapy Google. Aktualizace na verzi 8.1 vrací zpět terénní pohled, který byl bez bližšího vysvětlení odstraněn při vydání sedmé generace Map v červenci 2013. Gigant z Mountain View se před rokem, ani později, nevyjádřil, zda režim Terén vrátí, či nikoli. Uživatelé, kterým tento pohled na mapu chyběl, tak museli být hodně trpěliví, neboť se dočkali až nyní – bezmála po roce.

Mapy Google 8.1 přinášejí režim Terén

Mapy Google 8.1 přinášejí režim Terén

Mapy Google 8.1 přinášejí režim Terén

Mapy Google 8.1 přinášejí režim Terén

Mapy Google 8.1 přinášejí režim Terén

Mapy Google 8.1 přinášejí režim Terén

Jestliže jezdíte autem, hromadnou dopravou či chodíte pěšky především po městě, pak terénní pohled pravděpodobně nevyužijete. Tato funkce najde uplatnění především u uživatelů, preferujících pěší turistiku, cyklistiku, lezení po horách a další outdoorové aktivity. V aktuální podobě poskytují Mapy jen základní údaje s liniemi vrstevnic, ale nenabízejí například výškový profil naplánované trasy. Poznáte v nich tedy například kopce, hory a údolí. I tak lze ale naplánovat výlet, během kterého se vyhnete příliš náročným stoupáním a klesáním.

Aktualizace je uvolňována postupně, takže na její dostupnost můžete čekat i několik dnů. Jestliže jste netrpěliví, můžete si Mapy Google 8.1 stáhnout z následujících odkazů a nainstalovat sami. V takovém případě je nutné povolit v nastavení instalaci programů z alternativních zdrojů. Velikost APK balíčku je 9,91 MB.

Zdroje: Android Authority, Android Police.

 

Komentáře

Roman

Roman

30.5.2014 9:42

Než tu zas začnete nadávat, že aplikace při instalaci vyhazuje chybu, že je to k ničemu a pod, uvědomte si, že na GP u ní píšou:
Velikost: Liší se podle zařízení
Aktuální verze: Liší se podle zařízení
Vyžaduje Android: Liší se podle zařízení
Takže logicky, nemůže být zde jen jeden dostupný soubor univerzální pro všechny.
A taky si myslím, že by to měli autoři těhle článků do popisu instalačky doplňovat, takhle je to od nich dost nekorektní přístup.

dedii

dedii

z aplikace
30.5.2014 9:51

stiahnute funguje SGS3

Ip Man

Ip Man

30.5.2014 9:52

Ale vždycky díky vám, mám aktualizace ještě o něco dříve než je k dispozici oficiálně přes Play a nemyslím jen tyhle mapy.

Tom

Tom

30.5.2014 11:51

Těším, až za 5let, ve verzi 20, konečně vyřeší ten programátorský oříšek, že měřítko mapy se nebude ukazovat jen když mapu prsty zvětšuju a zmenšuju (čímž to měřítko spolehlivě zakryji bud prsty nebo dlaní), ale pořád…. A ve verzi 25 se jim povede přidat do nastavení volbu zapnout/vypnout měřítko…

Trent

trent 0

z aplikace
30.5.2014 15:26

Ukázkám… :mám hračku note II a též nevidím měřítko neustále, ale jen kdy jej měním. Nějaký jiný ostrovtipný argument?

Wallin

wallin 0

30.5.2014 19:38

redakce, co třeba banovat tyhle trolly ala Iphoneisbest a Ukakámsidopolévky? Chápu, že nechcete nastavovat pravidla, ale tohle je fakt na zamyšlení…

mecun1

z aplikace
31.5.2014 14:24

Po aktualizácii zmizla navigácia a miesta tak som to vrátil späť na 8 0

Roman

Roman

8.7.2014 6:54

Ukakámsidopolévky: o tvé jednoduchosti svědčí už jen tvůj nick …

RSS (komentáře k článku)