Mapy Google ve verzi 8.0 přinášejí mnoho novinek

mapy_google_8_ico

Google včera uvolnil novou verzi své aplikace Mapy s číslem 8.0, která přináší celou řadu zásadních novinek.

Co je nového v aplikaci Mapy Google?

Podívejme se na oficiální seznam provedených změn:

  • Navigace zobrazuje vzdálenost do cíle, čas příjezdu a nabízí rychlý přístup k alternativním trasám.
  • Ukládání a správa offline map ve vlastním seznamu pro případ, kdy se nacházíte mimo dosah Internetu nebo v místech s nekvalitním/pomalým připojením. Offline mapy nejsou ničím novým, nicméně nová verze přináší výrazné zjednodušení jejich správy.
  • Výsledky pro hromadnou dopravu nyní zobrazují celkovou dobu chůze a navazující cestu vlakem nebo autobusem. Klepnutím na ikonu vlaku můžete nastavit čas požadovaného odjezdu.
  • Po přihlášení můžete prohlížet “Místa na prozkoumání” – seznam nedávno uložených nebo hledaných míst.
  • Pokud máte nainstalovanou aplikaci Uber, můžete ji otevřít přímo z Map Google při porovnávání možností tras.
  • Asistent jízdy v pruzích v navigaci (funguje jen v USA, části Kanady a Japonsku). Kromě hlasového příkazu zobrazí aplikace také obrázek, do kterého pruhu se máte zařadit.
  • Úprava a pojmenování offline mapy před uložením.
  • Vyhledávací filtry podle hodnocení, ceny, otevírací doby nebo kruhů. Zejména hledání nových podniků by tak mělo být velmi jednoduché.

Vizuálních změn se dočkala navigace, jejíž uživatelské rozhraní nyní lépe koresponduje s novými designovými trendy Google. Tato část aplikace také nabízí snadnější přístup k alternativním trasám a dalším relevantním údajům o vaší cestě.

Offline režim v posledních verzích vývojáři tak trochu odsunuli na druhou kolej, což mění právě tato aktualizace, která nabídne uživateli lepší kontrolu.

Aktualizace Map Google na verzi 8.0 je uvolňována po etapách, takže někteří uživatelé si na ni budou muset počkat i několik dnů až týdnů. Jestliže čekat nechcete, můžete si stáhnout a nainstalovat instalační APK balíček sami z následujících odkazů – v takovém případě ovšem musíte mít v nastavení povolenou instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran.

Mapy
VerzeLiší se dle zařízení
VelikostLiší se dle zařízení


Zdarma

Zdroje: Android Police, Droid Life, Android Headlines, Android Central, Phandroid, Android and Me, Android Central, Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)