Menu

Mapy Google pro Android vylepšují funkci “Prozkoumej okolí”

Nedávno se v Mapách Google pro Android objevil nový způsob prozkoumávání okolí, nabízející více možností objevování bezprostředního okolí nebo kolem plánovaného cíle cesty. Části uživatelů se pak v aplikaci dokonce objevilo dedikované tlačítko určené pro tyto účely, nicméně teprve v noci na dnešek Google uvedenou funkci oficiálně oznámil na oficiálním blogu. Po aktualizaci by tedy měla být dostupná všem.

Jedete na dovolenou a chcete vědět, jaká zajímavá místa byste měli navštívit? Hledáte nový podnik, kam můžete zajít na jídlo během přestávky na oběd? Čekáte na nástupišti na vlak a chtěli byste vědět čas jeho příjezdu? Nyní můžete strávit méně času hledáním odpovědí na vaše otázky a více času věnovat prozkoumání světa s aplikací Mapy Google.

Mapy Google: prohledávání okolí

Mapy Google: prohledávání okolí

Mapy Google: hledání kolem místa

Mapy Google: hledání kolem místa

Kdykoli budete chtít zjistit místa ve vašem okolí, stačí klepnout na nové tlačítko “Objevovat” v pravém spodním rohu mapy a během okamžiku se budete moci podívat na to, co se nachází v okolí. K dispozici budou různá místa a aktivity, jejichž výběr se přizpůsobí oblasti a času.

Mapy Google přitom nenabídnou jen prostý výčet bodů zájmu v okolí, ale výběr míst se bude měnit s ohledem na místo, denní dobu a povětrnostní podmínky. Pochopitelně je také možné tímto způsobem zkoumat i jiná místa, než jen kolem aktuální pozice – procházet lze i další města a místa na mapě, takže si můžete naplánovat výlet na další den nebo připravit itinerář pro příští dovolenou. Ve výsledcích lze nastavit, zda “v blízkosti” znamená pět minut chůze nebo 20 minut jízdy.

Nastavení vzdálenosti

Nastavení vzdálenosti

Nastavení času

Nastavení času

Poté, co dorazíte do cíle, můžete získat podrobnější informace. Stačí klepnout na tlačítko “Moje poloha” ve pravém dolním rohu, nebo na modrou tečku na mapě a můžete rychle přistupovat k dalším informacím, jako jsou recenze restaurací a tranzitní letové řády. Postupem času, když potvrdíte místa, která navštívíte, by se měla doporučení zpřesňovat s ohledem na zájmy uživatele.

Aktuální pozice v mapě

Aktuální pozice v mapě

Místa v okolí

Místa v okolí

Recenze restaurace

Recenze restaurace

Funkce má inovované uživatelské rozhraní s novými záhlavími, informacemi o počasí a uspořádáním ve stylu karet, které o něco lépe využívá plochu obrazovky.

Zdroje: Android Police, blog Google Maps.

 

Komentáře

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

24.7.2014 13:42

Používám při plánovaní výletu nebo dovolené na obrazovce PC/NTB. Jsem zvědavý, jestli budu používat i mobilní verzi. Co vy ostatní?

jan

jan

z aplikace
24.7.2014 15:00

do USA prozatím nechodím

jan

jan

z aplikace
24.7.2014 15:02

do usa zatim neplanuji

Stepaan

Stepaan

24.7.2014 15:09

To tlačítko tam vůbec nemám :-/

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

24.7.2014 15:18

Mělo by se objevit po následné aktualizaci, ani já zatím zmíněnou funkci nemám v této aplikaci.

FOX

FOX

24.7.2014 16:01

Tak ono se to celé má zřejmě tak, že ta funkce “Prozkoumej okolí” u nás v Čechách nefunguje (nebo nefunguje v Ústí nad Labem). Chtěl jsem si tu funkci vyzkoušet a pustil jsem Mapy. Ty si pamatovaly, že moje poslední poloha byla město Dunstable nedaleko od Londýna, kde jsem byl před týdnem na dovolené. A dokud si mapy myslely, že jsem v Británii, tak mi to tlačítko nejen nabízely, ale dokonce po kliknutí na něj to ukázalo seznam možných míst k navštívení. Jakmile jsem ale aktualizoval svou polohu a Mapy zjistily kde jsem, tlačítko “Prozkoumej okolí” zmizelo :-(
Nechce to zkusit někdo z Prahy? Třeba to nefunguje jen u nás “na vsi”… ;-)

Tomas

Tomas

24.7.2014 16:43

zkousel jsem to v Rakousku, a tam to fungovalo..jenze to vzdy najde vsechno, jen ne to co chci :)

jiri_v

jiri_v

z aplikace
24.7.2014 18:46

mapy od seznamu maji toto uz davno.

LinS

Tomáš Filip 0

24.7.2014 22:59

FOX: Tu v Praze na vsi to také nefunguje. Žádné takové tlačítko bohužel nemám. Je i dost možné, že se zobrazí jen v době, kdy si “myslí”, že je něco zajímavého v okolí v závislosti na čase a že už mám v tuto dobu spíše spát, než vyhledávat aktivitu v okolí ;-).

Ivo Rundt

z aplikace
25.7.2014 21:01

Byl jsem pár dní v Jesenikách, v okolí Malé Morávky a Karlovy Studánky a jak to říct slušně??? Díky Seznamu a jeho off line mapám (aktualizace jsem naštěstí stáhl na wifi), jsem mohl plánovat výlety a věděl jsem kde vlastně cca jsem (cykloturistika). Je to smutné, jak jdou některá místa v ČR pokryta signálem. Zlaté Beskydy.

Ivo Rundt

z aplikace
25.7.2014 21:05

Jak jsou… :-D

tlamik

tlamik

26.7.2014 12:54

Asi by šlo vyzkoušet s Fake GPS, bo u nás to nefunguje, buď by to mělo být v článku nebo rovnou v nadpisu výrazně napsáno, jinak to bude vypadat, že redaktoři dělají z lidí voly nebo už dělají nebo neví o čem píšou/kopírujou ?

RSS (komentáře k článku)