Mapy Google pro Android vylepšují funkci “Prozkoumej okolí”

mapy_google_ico

Nedávno se v Mapách Google pro Android objevil nový způsob prozkoumávání okolí, nabízející více možností objevování bezprostředního okolí nebo kolem plánovaného cíle cesty. Části uživatelů se pak v aplikaci dokonce objevilo dedikované tlačítko určené pro tyto účely, nicméně teprve v noci na dnešek Google uvedenou funkci oficiálně oznámil na oficiálním blogu. Po aktualizaci by tedy měla být dostupná všem.

Jedete na dovolenou a chcete vědět, jaká zajímavá místa byste měli navštívit? Hledáte nový podnik, kam můžete zajít na jídlo během přestávky na oběd? Čekáte na nástupišti na vlak a chtěli byste vědět čas jeho příjezdu? Nyní můžete strávit méně času hledáním odpovědí na vaše otázky a více času věnovat prozkoumání světa s aplikací Mapy Google.

Mapy Google: prohledávání okolí Mapy Google: prohledávání okolí

Mapy Google: hledání kolem místa Mapy Google: hledání kolem místa

Kdykoli budete chtít zjistit místa ve vašem okolí, stačí klepnout na nové tlačítko “Objevovat” v pravém spodním rohu mapy a během okamžiku se budete moci podívat na to, co se nachází v okolí. K dispozici budou různá místa a aktivity, jejichž výběr se přizpůsobí oblasti a času.

Mapy Google přitom nenabídnou jen prostý výčet bodů zájmu v okolí, ale výběr míst se bude měnit s ohledem na místo, denní dobu a povětrnostní podmínky. Pochopitelně je také možné tímto způsobem zkoumat i jiná místa, než jen kolem aktuální pozice – procházet lze i další města a místa na mapě, takže si můžete naplánovat výlet na další den nebo připravit itinerář pro příští dovolenou. Ve výsledcích lze nastavit, zda “v blízkosti” znamená pět minut chůze nebo 20 minut jízdy.

Poté, co dorazíte do cíle, můžete získat podrobnější informace. Stačí klepnout na tlačítko “Moje poloha” ve pravém dolním rohu, nebo na modrou tečku na mapě a můžete rychle přistupovat k dalším informacím, jako jsou recenze restaurací a tranzitní letové řády. Postupem času, když potvrdíte místa, která navštívíte, by se měla doporučení zpřesňovat s ohledem na zájmy uživatele.

Funkce má inovované uživatelské rozhraní s novými záhlavími, informacemi o počasí a uspořádáním ve stylu karet, které o něco lépe využívá plochu obrazovky.

Zdroje: Android Police, blog Google Maps.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)