Menu

Mapy Google nově upozorní, pokud cíl navigace má či bude mít zavřeno

Aktualizace Map Google přichází s novou funkcí, jejíž přítomnost určitě oceníte. Aplikace totiž uživatele upozorní v případě, že místo nebo podnik (firma, restaurace, …), které zadal jako cíl cesty do navigace, má zavřeno, nebo bude mít zavřeno v okamžiku předpokládaného příjezdu.

Bere přitom v úvahu i provozní podmínky na plánované trase. Funkce navazuje na zobrazení otevíracích a provozních dob jednotlivých podniků, které jste mohli zachytit i v české mutaci Map Google. Oznámení se objeví ve středu obrazovky (jak můžete vidět níže) a umožňuje uživateli pokračovat v navigaci, nebo zrušit cestu.

Mapy Google upozorňují, že cíl cesty bude mít zavřeno

Mapy Google upozorňují, že cíl cesty bude mít zavřeno

Novinky v poslední verzi aplikace Mapy Google podle oficiálního seznamu změn (changelogu):

  • Zobrazení upozornění, když navigujete na místo, které bude v době příjezdu uzavřeno.
  • Vyhledávání v sekci “Moje akce” ukazuje kromě letenek a hotelů také rezervaci pronajatého auta (informace čerpá z GMailu; v Česku zatím není tato funkce dostupná).
  • Opravy chyb.

Aktualizace je, jak je u Googlu zvykem, uvolňována postupně v několika etapách

Zdroje: Phandroid, Android Central, Android Headlines, Android Police.

 

Komentáře

Fessy

16.6.2015 15:09

Dnes jak jsem jel do Olomouce, tak mi navigace stále jen nějak podivně pípala. Nejspíš upozornila na blížící se kolonu, ale je mi to prd platné, když mi to pípne až v ní stojím a ještě 10x, když jsem se posunul o 2 metry…

Irun66

z aplikace
16.6.2015 20:59

Využití a hlavně možnosti techniky v dnešní době mě celkem baví a jsem rád za tuto možnost, ale mám někdy pocit, že méně je někdy více…

RSS (komentáře k článku)