Mapy Google 9.45 přinášejí e-maily časové osy a inovují informace o příjezdu

mapy-google-9-45-e-maily-casove-osy-ico

Beta testeři Map Google obdrželi v noci na dnešek aktualizaci na verzi 9.45. Kromě kosmetické změny v podobě úprav karty s informacemi o příjezdu přibyla v nastavení také úplně nová funkce: e-maily časové osy. Rozborka zdrojových kódů pak ukázala, že do dalších verzí Google chystá sdílení uživatelských seznamů s ostatními.

Přepracované karty příjezdu

V tomto směru není moc co vysvětlovat – vše podstatné totiž vidíte na snímcích obrazovek výše. Karty příjezdu, které navigace zobrazuje po dosažení cíle, se dočkaly lehce upravené grafiky. K názvu destinace přibyla ikonka, vyjadřující kategorii, pod fotografií pak v jednom řádku následují informace o absolvované cestě, konkrétně době jízdy, vzdálenosti a průměrné rychlosti. Kromě textových popisků nechybí ani celkem výstižné ikonky. Podle některých uživatelů se však v tomto případě jedná o změnu na straně serveru, aktivovanou uživatelům průběžně již od poloviny ledna.

Kruhová ikona s barevným pozadím se mění v závislosti na typu cíle – jiná je třeba u čerpací stanice a jiná u hotelu. Specifické ikony se budou zobrazovat při navigaci do baru, kavárny, čerpací stanice, obchodu s potravinami, hotelu, nákupního centrum, na parkoviště, poštu, či do restaurace.

E-maily časové osy

Druhou novinkou je položka E-maily časové osy, kterou najdete v nastavení v sekci Osobní obsah. Jedná se o prostý přepínač, který podle popisku vypíná a zapíná stahování upozornění na důležité události z časové osy. Blíže však funkce vysvětlená není a dosud žádnému uživateli e-mail s odpovídajícím obsahem nepřišel.

Předpokládáme, že by se mělo jednat o nějaký výběr míst, která jste navštívili, ke kterému budou přidány pořízené fotografie a dost možná i výzva k napsání recenze či udělení hodnocení. Ve výchozím nastavení je přepínač E-maily časové osy aktivní, takže pokud nemáte zájem o zprávy tohoto typu ve vaší poštovní schránce, musíte ho deaktivovat.

Co bude v dalších verzích?

Rozborka zdrojových kódů odhalila probíhající práce na funkci sdílení seznamů míst vytvořených uživatelem. Budete tak moci například přátelům ze zahraničí připravit seznam památek, které by měli vidět, a poskytnout jim ho k dispozici.

Další textový řetězec “Smart Drive” (“Chytrá/inteligentní jízda”) pravděpodobně bude ve znamení přejmenování nějaké stávající funkce. Jako první se naskytuje Režim jízdy, ve kterém se aplikace sama snaží odhadnout, do jakého cíle budete chtít navigovat. Při plánování trasy pak bere ohled na dopravní situaci.

Kde stáhnout Mapy Google 9.45?

Asi nejjednodušší je stát se beta testerem. To provedete tak, že se na příslušné stránce přihlásíte do testovacího programu. Jestliže už máte aplikaci Mapy Google nainstalovanou, záhy obdržíte aktualizaci s testovací verzí. Pokud aplikaci Mapy nainstalovanou nemáte, budete ji muset nejprve stáhnout z Obchodu Play. Pak obdržíte aktualizaci s testovací verzí. Dodání aktualizace na testovací verzi může trvat několik hodin.

Druhou (méně bezpečnou) možností je stažení instalačního balíčku z alternativního zdroje APKMirror. V takovém případě je ovšem nutné mít v systémovém nastavení povolenou instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Instalační soubor je podepsán Googlem a inovuje stávající aplikaci. Kryptografický podpis zaručuje, že je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním žádným způsobem manipulováno.

Poslední možností je počkat na to, až bude beta verze 9.45 převedena do stabilní verze.

Google Maps
Google Maps

 

Co říkáte na novinky této verze Map Google? Zaujaly vás?

 

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)