Google koupil Limes Audio – slibuje lepší kvalitu zvuku v hovorech

google-koupil-limes-audio-ico

Google oznámil, že získal švédskou společnost Limes Audio, která se zabývá akustikou a zlepšováním kvality hlasových hovorů. Tento krok potvrzuje záměr společnosti Google i nadále vylepšovat zvuk a kvalitu volání ve svých produktech. Limes Audio figuruje na trhu deset let, má sídlo ve švédském Umeå a kanceláře ve Stockholmu a Palo Alto.

Na špatné kvalitě hlasových hovorů se nejčastěji podílí slabé internetové připojení a/nebo hlučné okolní prostředí. Při nevhodných podmínkách může mít jedna nebo obě strany problém porozumět tomu, co osoba na druhé straně říká. V telefonech střední a nejvyšší třídy tak dnes najdete přídavné mikrofony, které zachytávají okolní zvuk a filtrují/potlačují ho z hovoru. Tato metoda však neřeší například ozvěny a už vůbec nemá šanci ovlivnit zhoršenou kvalitu, způsobenou nekvalitním připojením. Právě to je segment, kde se etablovala společnost Limes Audio. Zabývá se totiž softwarovým řešením, které spolupracuje s hardwarem. Jeho cílem je zlepšit kvalitu zvuku i v těch nejobtížnějších podmínkách.

Společnost Limes Audio oznámila novinku na svém webu Společnost Limes Audio oznámila novinku na svém webu

Co přinese spojení s Limes Audio uživatelům?

Google zatím oficiálně neoznámil žádné konkrétní plány, související s odkoupením společnosti Limes Audio. Můžete tak jen odhadovat, že hodlá integrovat její technologie do produktů, jako jsou Hangouts nebo YouTube Live. Server Android Police předpokládá, že prvních výsledků této akvizice, které pocítí samotní uživatelé, bychom se mohli dočkat do konce roku 2017.

Produktový ředitel Google Cloud Serge Lachapelle poznamenal, že firma bude integrovat technologie Limes Audio do svých platforem, kde přispěje ke zlepšení kvality zvuku. “Stále více firem používá naše videokonferenčních řešení Chromebox for Meetings a Google Hangouts, proto je velmi důležité poskytovat skvělý zvukový zážitek. Se zákazníky G Suite, kteří spoléhají při svých schůzkách na video komunikaci, je důležitější než kdy jindy zajistit vysoce kvalitní zvuk s co nejmenšími náklady.”

Zakladatelé společnosti Fredric Lindström a Christian Schüldt oznámili uzavření dohody ve zprávě na oficiálních internetových stránkách. Uvedli, že jsou “velmi rádi za spojení s Googlem”, kde hodlají “i nadále pracovat na tom, aby všechny hlasové konverzace zněly stejně hlasitě a jasně, bez ohledu na vzdálenost nebo podmínky.”

Google ve švédských vodách neloví poprvé – například v roce 2007 získal za 15 milionů dolarů švédskou komunikační společnost Marratech. V tomtéž roce koupil také firmu Trendalyzer, zabývající se vizualizací dat. Podmínky koupě Limes Audio zatím nebyly zveřejněny.

Zdroje: androidpolice.com, techcrunch.com, blog.google.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek