LG představilo čtyři nové smartphony s volitelným LTE

LG novinky titul

Necelý týden před zahájením Barcelonského veletrhu MWC2015 představuje společnost LG, jež má za sebou úspěšný rok 2014, čtveřici nových chytrých telefonů, zacílenou na méně náročné uživatele. Smartphony LG Magna, Spirit, Leon a Joy nabídnou převážně základní výbavu, ve většině případů doplněnou o, pro LG typický, design s tlačítky na zádech. Všechny telefony budou k dispozici ve 3G i LTE variantách, na první pohled by je od sebe měl odlišovat povrch zad. U LTE variant má být na zádech použit povrch, připomínající kov. Ten by měl být podobný tomu na LG G3 či (pravděpodobněji) jeho levnější variantě na G3s.

LG Joy, Leon, Spirit a Magna LG Joy, Leon, Spirit a Magna

LG Joy

Základním a zároveň nejmenším modelem je v tomto případě LG Joy se 4palcovým WVGA (800 x 480 px). K dispozici bude ve dvou hardwarových variantách, a sice s, blíže nespecifikovanými, procesory se dvěma nebo čtyřmi jádry o taktu 1,2 GHz, 512 MB nebo 1 GB RAM a interním úložištěm o kapacitě 4 nebo 8 GB. V obou případech však rozšířitelným o paměťové karty. Hlavní fotoaparát má rozlišení 5 MPx a přední kamerka je pouze VGA. Rozměry LG Joy jsou 122,7 x 64 x 11,9 mm a baterie má v tomto případě kapacitu 1900 mAh.

Zbylé tři telefony jsou poháněny (opět blíže nespecifikovanými) čtyřjádrovými procesory o taktu 1,2 GHz v případě 3G verze nebo 1,3 GHz v případě LTE varianty. Zrovna tak je ve všech případech použita RAM paměť s kapacitou 1 GB a interní úložiště o velikosti 8 GB, rozšířitelné o paměťové karty microSD. Oceňujeme, že budou tyto 3 telefony vybaveny Androidem 5.0 Lollipop již z výroby. Hlavní odlišnosti mezi zbylými modely se tak týkají především displeje, baterie a fotoaparátu.

LG Leon

LG Leon nabídne 4,5palcový displej, disponující FWVGA (854 x 480) rozlišením. Telefon bude, v závislosti na regionu, osazen buď 5 nebo 8MPx fotoaparátem, kamerka nad displejem však dostala opět pouze VGA rozlišení. Rozměry telefonu jsou 129,9 x 64,8 x 10,9 mm a kapacita baterie je stejná jako v případě nejlevnějšího modelu – tedy 1900 mAh.

LG Spirit

LG Spirit reprezentuje druhý nejvýše postavený model mezi představenými novinkami. Vybaven je 4,7palcovým displejem s HD (1280 x 720 px) rozlišením. Hlavní fotoaparát nabídne rozlišení 8 MPx (případně 5 MPx u 3G varianty) a přední kamerka v tomto případě disponuje jedním megapixelem. Také LG Spirit oproti svým kolegům o něco povyrostl a jeho rozměry tak činí 133,3 x 66,1 x 9,9 mm. O něco málo se zvětšila i baterie, ta zde nabízí, stále spíše podprůměrnou, kapacitu 2100 mAh.

LG Magna

LG Magna se svými 5 palci představuje největší z novinek. Jeho displej má, stejně jako v případě LG Spirit, HD (1280 x 720 px) rozlišení. I zbylá výbava je srovnatelná s LG Spirit. Stejně jako u menšího modelu, i zde bude existovat LTE verze s 8MPx snímačem a 3G varianta s 5MPx. Přední kamerka by pak měla v obou případech disponovat rozlišením 5 MPx. S větší úhlopříčkou displeje přicházejí ruku v ruce i větší rozměry, ty jsou v případě LG Magna 139,7 x 69,9 x 10,2 mm. Telefon nenabízí jen největší displej mezi novinkami, ale také největší kapacitu baterie, ta má v případě LG Magna hodnotu 2540 mAh, díky níž by již telefon mohl nabídnout obstojnou výdrž na jedno nabití.

Juno Cho, provozní ředitel LG Mobile komentoval představení této čtveřice novinek následovně:

Pro miliony zákazníků po celém světě není rozhodující faktor při výběru nového smartphonu jak je rychlý nebo velký, ale jak je vyvážený. Díky našim novým chytrým telefonům střední třídy bude čím dál více zákazníků vybírat své nové zařízení u LG.

Novinky od LG se začnou objevovat na “vybraných trzích” již v tomto týdnu. Cena jednotlivých modelů však ještě není známa, ale i vzhledem k výbavě by se mělo jednat o velmi dostupné telefony. Všechny představené novinky by měly být k vidění na blížícím se veletrhu MWC, kde bychom se měli dozvědět více i o přesných hardwarových parametrech.

Jak se vám novinky od LG líbí? Souhlasíte s tvrzením provozního ředitele společnosti?

 

Zdroje: TechCrunch.com, GSMArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (7)