LG představí vlajkovou loď G6 26. února v rámci Mobile World Congressu

LG G6

LG postupně průběžně nažhavuje publikum tím, že dávkuje informace o svém nejlepším modelu pro rok 2017 – G6. O chystané novince už víme mnohé, nicméně termín představení byl zatím jen předmětem spekulací. Po rozeslání pozvánek médiím však začíná být o něco jasněji. LG představí vlajkovou loď G6 26. února v Barceloně v rámci patrně nejvýznamnějšího veletrhu Mobile World Congress.

Abychom byli zcela přesní, prezentace proběhne den před oficiálním zahájením akce, neboť letošní MWC začíná v pondělí 27. února. Jihokorejci zvou na akci tradičním sloganem “See More, Play More”, kromě něj je na pozvánce uveden také datum a čas: 26. února 12:00. Protože Španělsko používá od roku 1976 stejné časové pásmo jako Česko, proběhne představení letošní vlajkové lodi v poledne našeho času.

LG představí vlajkovou loď G6 26. února v rámci Mobile World Congressu LG představí vlajkovou loď G6 26. února v rámci Mobile World Congressu

LG představí vlajkovou loď

Model G6 se má stát vlajkovou lodí společnosti a v neposlední řadě také největším rivalem dalšího jihokorejského výrobce – Samsungu Galaxy S8. Podle neoficiálních informací má přijít s 5,7″ obrazovkou s poměrem stran 18:9 a rozlišením 2880 x 1440 obrazových bodů, které LG označuje jako QHD+. Hustota obrazových bodů 564 ppi naznačuje, že zařízení bude vhodné pro nasazení v segmentu virtuální reality.

Srdcem zařízení pravděpodobně bude procesor Qualcomm Snapdragon 835, vyráběný 10nm výrobním procesem, kterému má sekundovat 6 GB operační paměti. Jako operační systém bude použit poslední Android 7.0 Nougat.

LG již zahájilo propagační kampaň, v jejímž rámci odhalilo například to, že novinka nabídne velký displej, přijatelné rozměry/kompaktní tělo, snadnou ovladatelnost (nejlépe jednou rukou), odolnost proti vodě, spolehlivost a dobrý fotoaparát. Po aférách s přehřívajícími se a následně vybuchujícími telefony by “gé šestka” měla přinést lepší chlazení v podobě měděných trubic (“heatpipe”).

Na rozdíl od svého předchůdce však “top model” společnosti nebude modulární – tuto vlastnost prý přenechá jiné produktové řadě. Zásadními rysy letošní vlajkové lodě mají být estetika a použitelnost. Proti loňskému modelu LG G5 hodlá novinka zaujmout především větším displejem a samozřejmě výkonnějším hardwarem.

Co očekáváte od letošního veletrhu Mobile World Congress? Těšíte se na nějakou konkrétní novinku?

Zdroje: androidauthority.com, androidcentral.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (10)