LG Prada 3.0: Stylovka se silnou identitou

lg_prada_concept_ikon

LG dnes rozeslalo prohlášení o obnovení exkluzivního partnerství s módní značkou Prada, pod jejímž jménem připraví nový telefon. Součástí oznámení je také náčrt telefonu Prada 3.0, který nápadně připomíná jeden z konceptů, jež před časem z LG unikly.

Nový telefon LG Prada by se na trhu měl objevit “počátkem roku 2012.” V oznámení není sice výslovně řečeno, že jako operační systém bude použit Android, nicméně je to velmi pravděpodobné. 

Spolupráce LG a Prada začala v roce 2006 a přinesla dva “prémiové” mobilní telefony, jež byly představeny v letech 2007 a 2008. Stylové úpravy jsou zaměřeny nejen na hardwarovou stránku, ale též na softwarovou výbavu, uživatelské rozhraní a balení.

“Partnerství mezi Prada a LG bylo vždy charakteristické inovativním přístupem a nekompromisní kvalitou designu, stylu a průlomových technologií,” prohlásil při této příležitosti Patrizio Bertelli, generální ředitel PRADA Group. 

“Náš vztah s PRADA je unikátní jak délkou trvání, tak dosaženým úspěchem, což je něco, co se zatím žádnému jinému spojení výrobce telefonů a luxusní značky nepodařilo.” řekl Jong-Seok Park, prezident a generální ředitel společnosti LG Electronics Mobile. “Máme za sebou dva úspěšné telefony LG PRADA a těšíme se na spolupráci, která přinese prémiové telefony se silnou identitou a nejdokonalejším stylem.”

Telefon LG PRADA 1.0 byl pro obě firmy jednoznačným úspěchem – prodalo se ho přes milión kusů. Důkazem toho, jaké místo zaujal v dějinách designu, je skutečnost, že je vystaven ve stálé expozici v muzeu moderního umění v New Yorku a také v muzeu současného umění v Šanghaji.

Zdroj: Eurodroid.

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (3)