LG Optimus GK: Pětipalcový Full HD displej a 3100mAh baterie

lg-optimus-gk-1

Mobilní divizi LG se letošní rok zatím vydařil a již jsme vás informovali, že společnost zaznamenala rekordní prodej smartphonů. Nejvíce chytrých přístrojů se samozřejmě prodalo v Asii, LG je velmi oblíbené zejména v Jižní Koreji. Na tomto trhu byl dnes oficiálně představen nový přístroj – Optimus GK.

Nejedná se ovšem o převratnou novinku, ale pouze o menšího bratříčka velmi oblíbeného (ehm, na asijském trhu, u nás zatím ne) Optimu G Pro. I tak se ovšem jedná o skvěle vybavený smartphone s 5palcovým Full HD displejem, 4jádrovým Snapdragonem 600 (letos zatím Qualcomm skutečně dominuje), 2GB RAM pamětí a obrovskou 3100mAh baterií. Tento přístroj se se svou výbavou řadí mezi vůbec to nejlepší na trhu a směle se může rovnat například se Samsungem Galaxy S4 či HTC One. Přístroj nabídne také některé softwarové vychytávky – například VR Panorama, které funguje obdobně jako Photosphere na Nexech s Androidem 4.2.

lg-optimus-gk

Hardwarové specifikace

  • displej: 5″ IPS s Full HD rozlišením (1920 × 1080 pixelů)
  • procesor: čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 600 s frekvencí 1,7 GHz
  • paměť: 2GB RAM, 16GB vnitřní s možnosti rozšíření pomocí Micro SD
  • fotoaparát: 13MPx zadní, 2,1MPx přední
  • OS: Android 4.1.2
  • baterie: 3100 mAh
  • NFC, SlimPort (HDMI), 3H HSPA + 4G LTE

O ceně zatím nepadlo ani slovo. Stejně tak zatím nevíme, zda se přístroj dostane i na jiný trh než na ten v Jižní Koreji. Můžeme jen doufat, protože takto vybavený smartphone s obrovskou baterií by našemu trhu rozhodně neškodil.

zdroj: androidheadlines.com

 

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (1)