LG mění názor, G5 nakonec nabídne menu aplikací

LG-G5-launcher

Novou modulární vlajkovou loď LG G5 provází již od samotného představení celá řada kontroverzí. Jedna z nepříliš vlídně přijatých novinek se však nevztahuje přímo k zařízení samotnému, nýbrž nové verzi grafického rozhraní LG UX 5.0. Jihokorejský výrobce se totiž rozhodl po vzoru Applu a řady jiných, zejména čínských, výrobců z launcheru odstranit menu aplikací.

lg-g5-app-drawer-option

Namísto menu, kde najdete všechny aplikace pohromadě, se tak všechny skládají na jednotlivé plochy, což není řadě uživatelů příliš po chuti. Zdá se však, že LG uživatelům naslouchá a v nové verzi LG UX nakonec menu aplikací naleznete, byť ve výchozím stavu zůstává launcher bez něj. Pokud se vám tedy výchozí řazení aplikací na plochy nebude líbit, můžete jej přepnout na klasičtější zobrazení. Předprodejní varianta, jejíž představení jsme vám již přinesli, měla rovněž ve výchozím stavu menu s aplikacemi vypnuto. Návrat menu aplikací do LG G5 prozradilo jedno z novějších promovideí od výrobce.

https://youtu.be/lk8Zs3Mlbcs

Vítáte u LG G5 možnost volby launcheru? Preferujete spíše launcher s menu aplikací, nebo bez něj?

Zdroj: AndroidCentral.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)