Tablet LG G Pad 7.0: výkonem nenadchne, ale cenou možná ano

lg_g_pad_7_ico

Po nesmělém vstupu na trh tabletů s kompaktním G Padem 8.3 se zdá, že LG našlo pevnou půdu pod nohama a v rostoucím konkurenčním segmentu je natolik sebejisté, že z jednorázové záležitosti vznikla celá rodina zařízení.

Včera jsme informovali o představení tří nových tabletů LG modelové řady G Pad – G Pad 7.0, G Pad 8.0 a G Pad 10.1 na veletrhu MedPI v Monaku. Jihokorejský výrobce ale bohužel neprozradil téměř nic o jejich technických parametrech s tím, že “budou oznámeny v následujících dnech”.

Tablet LG G Pad 7.0 Tablet LG G Pad 7.0

O nejmenším sedmipalcovém modelu s kódovým označením LG V400 jsme se tak dozvěděli pouze to, že “je nejmenším tabletem navrženým tak, aby se dal držet v jedné ruce. Nabízí přenositelnost a výkon.” Díky výsledkům v benchmarku AnTuTu ale máme v tuto chvíli o něco jasněji, co se týká hardwarové výbavy, takže se pojďme podívat, co můžeme čekat od přicházejícího konkurenta Nexusu 7.

Technické parametry LG G Pad 7.0

  • Displej: 7″, rozlišení 1280 x 800 obrazových bodů.
  • Procesor: čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 400 na 1,2 GHz.
  • Grafika: Adreno 305.
  • Operační paměť: 1 GB.
  • Interní úložiště: 8 GB.
  • Hlavní fotoaparát: 3,2 Mpx.
  • Přední fotoaparát: 1,3 Mpx.
  • Operační systém: Android 4.4.2 KitKat.
Parametry LG G Pad 7.0 dle AnTuTu Parametry LG G Pad 7.0 dle AnTuTu

Zatímco G Pad 8.3 měl jedny z nejpůsobivějších specifikací ve své třídě, G Pad 7.0 je zjevně zařízení, mířící na nejnižší segment trhu, kde se bude snažit konkurovat především cenou. Z hlediska stávající konkurence můžeme konstatovat, že G Pad 7.0 by patřil na vrchol někdy v roce 2012.

Navzdory skutečnosti, že jde pouze o jednu ze tří novinek, můžeme pravděpodobně čekat podobné specifikace i u zbývajících dvou kousků. Každopádně samotná firma LG zatím nedodala žádné další podrobnosti o svých nových produktech.

Zdroje: Keinex, Phone Arena, AnTuTu, The Droid Guy, Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)