LG chystá nový smartphone. Bude to Nexus 5?

NEXUS-5

I když je Nexus 4 stále  velmi dobré a výkonné zařízení, konkurence už jej svou hardwarovou výbavou předběhla, a tak se očekává, že se brzdy dočkáme nového nástupce – Nexu s číslovkou 5. I když se tak možná stane brzy, protože by měl tento smarpthone přijít s představením nového Androidu 4.4 a ten již byl oficiálně oznámen, do této chvíle stále nevíme to nejpodstatnější – kdo za výrobou nového Nexu bude stát. Internetové magazíny a fanoušci se nyní dělí zejména na dva tábory – za výrobou bude stát LG, nebo Motorola. Dnes přinesl server TalktoAndroid zajímavou zprávu s několika snímky neznámého zařízení od LG, které dorazily z FCC (Federální úřad pro sdělovací prostředky).

LG_Nexus_5_D820_FCC

Zařízení má prozatímní označení LG D820 a firmware dostal označení “aosp_hammerhead-userdebugKyeLimePieFACTORYeng.sangjoon84.lee.20130618.015154”, což je poměrně zvláštní. AOSP by mohlo značit čistý Android, ale spojení KeyLimePie, které bylo jako nový Android vyvráceno, v nás vzbuzuje nedůvěru.

Při slavnostním oznámení nového Androidu vypustil Google video, na kterém se objevil také neznámý Nexus.

Screen-Shot-2013-09-03-at-3.33.16-PM-650x484

Z této fotografie vznikl dokonce render zařízení.

NEXUS-5

Jistě si ale každý všimne, že se rozchází s podobou přístroje z FCC. Scénář tedy může být následující – první zařízení nemá s Nexem 5 co dělat a bude se jednat o další “standardní” přístroj od LG. Telefon ve videu je pak velmi podezřelý tím, že má nápis Nexus ve vertikální poloze, díky čemuž se nemohlo stát, že bychom jej minuli. Skoro to vypadá, jakoby Google chtěl, abychom tento přístroj spatřili, a tahá nás za nos. Nakonec to může dopadnout tak, že se dočkáme Nexu 5 od Motoroly. Ale kdo ví.

Líbil by se vám více Nexus 5 od LG, nebo Motoroly?

zdroj: androidheadlines.comandroidcentral.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)