Lenovo chce vytvořit novou značku, kterou bude konkurovat Xiaomi

ÁªÏë·¢µÚÒ»²Æ¼¾±¨¸æ Ïֽ𴢱¸37ÒÚÃÀÔª

Není to tak dávno, co společnost Lenovo oficiálně vstoupila i na mobilní trh u nás v České republice. Její primární zaměření však i nadále zůstává v Číně, kde je oproti Evropě aktuálně jednou z nejvíce prodávaných značek. I přesto ale pořád nedosahuje takového objemu prodeje, jako konkurenční společnost Xiaomi. Na základě toho Lenovo chystá provést některé zásadní změny. Zajímá vás, o co se přesněji jedná?

Lenovo logo

Záměr Lenova je velmi prostý, plánuje vytvořit zcela novou značku mobilních zařízení. Tato nová společnost se zaměří zejména na poskytování různých aplikací s placeným obsahem zdarma a na lepší zákaznický servis. Kromě toho také plánuje prodávat veškerá mobilní zařízení pomocí internetu, stejně jako společnost Xiaomi. Těmito kroky si Lenovo slibuje zvýšení přízně u zákazníků a zvýšení prodeje, zejména na úkor zákazníků společnosti Xiaomi.

Lenovo vs Xiaomi

Pro stávající značku Lenovo se toho ve skutečnosti moc měnit nebude. Veškerá mobilní zařízení společnosti Lenovo budou i nadále dostupná vedle těch nových. Oficiální jméno nové společnosti doposud nebylo oznámeno, začátek prodeje mobilních zařízení je však naplánován již na duben roku 2015. Dostupnost bude pravděpodobně omezena pouze na čínský trh, i když půjdou některá zařízení jistě koupit pomocí různých prodejců i v Evropě.

Koupili byste si mobilní zařízení od nové “Lenovo” společnosti?

Zdroj: Engadget

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)