Lenovo Phab Plus: Když šest palců nestačí

Lenovo-Phab-IFA-uvod

Společnost Lenovo toho letos na veletrhu IFA předvádí opravdu hodně. Jednou z novinek je také zařízení, kterému se dostává označení „phablet“ bez jakýchkoli sporů. Jedná se ještě vůbec o smartphone? Dá se s tím ještě vůbec normálně telefonovat?

Phablet se celým jménem nazývá Lenovo Phab Plus a na úhlopříčce 6,8″ nabídne rozlišení FullHD. Procesor Qualcomm Snapdragon 615 a 2 GB RAM se starají o výpočetní výkon. O prostor pro vaše data se postará úložiště o velikosti 32 GB, které se dá snadno rozšířit pomocí paměťových karet MicroSD až o 64 GB. Kapacita baterie činí 3500 mAh, což na tak velkou úhlopříčku není příliš. Přední fotoaparát dokáže fotit v rozlišení 5 Mpx, ten zadní pak v dnes již standardních 13 Mpx.

 

Lenovo na nic nečeká a rovnou oznámilo i cenu tohoto „drobečka“. Ta bude na americkém trhu činit 299$ (v přepočtu asi 7.200,- Kč bez DPH a CLA). Cena tedy není nijak závratně vysoká, otázkou je jaká bude na našem trhu. Pokud se sem tedy rodinka „Lenovo Phab“ vůbec podívá. Další otázkou je, jaké procento uživatelů je ochotno (nebo spíše kolik uživatelů chce) volat z takového obra. Přeci jen připlácnutých sedm palců na uchu není ani hezké, ani pohodlné. Verdikt necháme na vašem posouzení.

Lenovo Phab Plus první pohled (IFA 2015)

Lenovo Phab Plus první pohled (IFA 2015)

Ještě bychom mohli dodat, že do rodiny označené jako „Phab“ patří ještě větší, sedmi palcový bráška, označený pouze jako Lenovo Phab. Ten však kromě větší úhlopříčky (7″) a baterie (4250 mAh) nabízí jen samé slabší parametry. Tím máme na mysli displej s rozlišením HD (720p), slabší procesor (nebyl blíže specifikován), pouze 1 GB RAM a 16 GB interního úložiště. Tento slabší, ale větší model pak bude stát 179$ (přibližně 4.300,- Kč bez DPH a CLA).

Zdroj: AndroidCentral, IFA 2015

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)