Menu

Lenovo chce tablet jako Transformer

První společností, která opravdu pochopila, co nejvíce trápí uživatele tabletů, byl Asus. Jejich Transformer s dokovací klávesnicí se rázem dokázal proměnit v malý netbook a posunul tak možností v použití výrazně kupředu. Jejich zařízení se stalo skutečně vychytaným pracovním nástrojem v tomto segmentu a zákazníci to dokázali ocenit. I ostatní výrobci se logicky pokusili tento systém okopírovat a přinést vlastní pojetí. Ne vždy se však zadařilo.  Stačí si vzpomenout na nepraktickou dokovací stanici u tabletu K1 od Lenovo, která byla nepraktická a navíc neskladná. Právě Lenovo se však rozhodlo, že ve svém dalším tabletu faktor Transformer důsledně dodrží. V první polovině roku 2013 se tak na trhu má objevit tablet s procesorem Intel, který nabídne plnohodnotnou klávesnici. Od páté verze systému Android se navíc očekává, že tyto přístroje bude mnohem více podporovat.

Zdroj: AndroidAuthority

 

Komentáře

ic

ic

16.1.2013 11:59

No jestli chtějí Transformer tak ať jdou do obchodu a koupí si ho, že jo. Každopádně pokud ho mermomocí chtějí vyrobit mohli by připojení tabletu k docku vymyslet léte, než to udělal Asus… nějaký standardní konektor by se hodil.

shiri

shiri

16.1.2013 12:14

Pokud se nepletu, tak Lenovo už takové modely má v podobě S serie s androidem. Sice ne pro ČR, ale v US se prodává S2010 a S2009(?).

Pavel

Pavel

16.1.2013 12:34

Achjo… Lenovo ten design prostě absolutně nezvládá… Stroje to jsou kvalitní ale nevzhlednější design snad už nikdo jiný nemá :/

tomka

tomka

16.1.2013 12:51

no ono to Lenovo S2 resp. S2110 prodava u nas Vodafone .. jako SmartTab II … , mam ho sam doma :)) a dle US maniku, dost z nich preslo od Asusu k Lenovu .., no uvidime :)

Mejty

Mejty

16.1.2013 14:45

Doufám, že obrázek je jen ilustrativní, protože tohle ThinkPad helix a to rozhodně není a nebude tablet/notebook s Androidem, ale se systém Windows 8. :)

Olgoj Chorchoj

Olgoj Chorchoj

16.1.2013 17:04

Přesně jak píše Mejty. Ono vůbec – ten článek je celý nějaký zmatený. Už jen úvodní myšlenka. že prapůvodcem “konvertibilního tabletu” je Asus je poněkud mylná. Kdepak! Bylo to právě Lenovo, které s tímto konceptem přišlo minimálně 1,5 roku před tím, než Asus udělal první tablet. Jmenoval se IdeaPad U1 Hybrid a Lenovo jej nabídlo jako možnou vizi vývoje tabletů. To o čem tady ale článek píše (a ukazuje na fotce), je stroj poněkud jiné kategorie. Zatímco Lenovo IDEA brand se vydal cestou konvertibilních notebooků-tabletů typu Yoga, ThinkPad Helix bude plnohodnotný pracovní nástroj – konvertibilní tablet s odnímatelnou klávesnicí, s plnohodnotnými procesory a OS WIN 8 PRO. Bude to manažerská a předpokládám i dost drahá záležitost, která ale určitě bude stát za to. Ostatně jako většina produktů se jménem ThinkPad. :-)

Thomo

Thomo

16.1.2013 20:55

@Pavel
ten design nieje nevzhladny, ale neutralny.. a velmi vela velkych spolocnosti vyhladava prave taky design. tieto produkty niesu urcene pre beznych ludi aby ich mali v obyvacke na stole..
len pre istotu…nemyslim to nijako urazlivo, len mam take info

RSS (komentáře k článku)