Launcher Xperia Home Beta: ve znamení návratu Google Now

xperia_home_beta_ico

Společnost Sony Mobile představila novou testovací verzi svého launcheru Xperia Home Beta. Patrně nejzásadnější novinkou má být návrat panelu Google Now (Chytré karty Google). Ti, kdož dění kolem Sony sledují, jistě vzpomenou, že launcher od Sony Google Now již v minulosti nabízel – konkrétně ve verzi 10.0.A.0.73. Z důvodu projevujících se chyb a dalších problémů byl však o něco později odebrán.

Sony tvrdí, že poslední verze 10.2.A.1.12 je aktuálně jednou z nejstabilnějších. Vývojář Martin Lindström na stránce Xperia Home Open Beta uvedl: “S radostí oznamujeme návrat panelu Google Now do launcheru Xperia Home pro všechny uživatele beta verze v poslední verzi. Víme, že jste ho očekávali od té doby, kdy byl dočasně k dispozici ve verzi 10.0.A.0.73. Díky testování se nám podařilo odhalit a vyřešit problémy, které by mohly negativně ovlivnit další oblasti. Nová verze je také snad nejstabilnější, proto žádáme, abyste případné chyby a potíže hlásili!”

Novinky v Xperia Home Beta 10.2.A.1.12

Oficiální seznam provedených změn (“changelog”) je tedy sice krátký, ale “výživný”:

  • V nastavení Xperia Home je opět dostupný panel Google Now.
  • Opravy mnoha nalezených chyb.

Poslední verzi launcheru Xperia Home Beta můžete stáhnout z alternativního zdroje APKMirror. Instalační balíček je velký jen 4,66 MB a měl by fungovat na zařízeních s Androidem 4.4 KitKat a vyšším. V případě instalace je nutné mít v systémovém nastavení povolenou instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Instalační soubor je podepsán a inovuje stávající aplikaci. Kryptografický podpis zaručuje, že je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním žádným způsobem manipulováno.

Teoreticky by neměl být problém nainstalovat ho i na telefony jiných značek, nicméně na právě testovaném BlackBerry DTEK50 skončila instalace chybou. Naopak na redakční Sony Xperia Z3 s testovacím vývojářským sestavením Androidu 7.0 Nougat (tj. v podstatě s čistým systémem) proběhlo vše bez potíží, ovšem panel se ani po restartu nezobrazoval.

Používáte panel Google Now na svém telefonu? Připadá vám užitečný, nebo jde o zbytečnost? Podělte se o své názory v diskuzi!

Zdroj: xperiablog.net, plus.google.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)