Menu

Kindle Fire – první videopohled a příslib rootu

Redaktoři MobileBurn měli možnost si na včerejší tiskové konferenci Amazonu osahat nový tablet Kindle Fire a se svými dojmy se svěřily na následujícím podrobném videu:

V souvislosti s nízkou cenou tabletu (199 dolarů ~ cca 3600 Kč) o něj předběžný projevují zájem i zákazníci, kterým o služby Amazonu až tak nejde, a raději by v zařízení viděli například OS 3.x Honeycomb nebo standardní Android Market a další vychytávky. Své k tomu nyní řekl technický ředitel Amazonu Jon Jenkins, stojící v čele týmu vyvíjejícího prohlížeč Silk (v Kindle Fire funguje podobně jako Opera Turbo, tj. zpracování stránek probíhá na proxy serverech v cloudu a prohlížeč uživatele už dostane stránky “předžvýkané”). Podle Jenkinse Amazon s rootováním Kindle Fire ze strany uživatelů počítá a nehodlá proti němu aktivně bojovat. Na druhou stranu jim s tím nehodlá ani pomáhat, takže bootloader v tabletu bude pravděpodobně uzamčený a komunita si bude muset poradit. Rozhodně je ale takové prohlášení pozitivnější než proklamace jiných výrobců, kteří rootování (jailbreak) brání a jsou schopni se s uživateli i soudit.

Připomeňme, že tablet má být v Americe dostupný od 15. listopadu tohoto roku, jak to bude s dostupností a oficiální cenou pro ostatní země můžeme zatím pouze spekulovat.

Zdroj: MobileBurn, Android Police

 

Komentáře

bus08

bus08

29.9.2011 19:06

Škoda, že tablet nemá více paměti. Ono těch 8GB je málo a absence SD karty je veliká škoda.
Mohli by prodávat např. 16GB nebo 32 GB.

Mem

Roman Nepšinský 0

29.9.2011 19:28

To je pravda. Amazon protlačuje svůj cloud a multimediální obsah (jasný útok na iTunes), takže pro jeho účely je to dostatečné, ale na Honeycomb tabletu je i 16 GB málo, jakmile tam člověk dá “pár” her, o uložení multimédií nemluvě

faustpinballer

faustpinballer

29.9.2011 19:59

paměť tragédie,root moc nebude mit smysl s 8gb,a kdepak jsou kecy o Kal-elu? :D no tento tablet je spíš zklamání než nový konkurent ale to nebylo ani jeho účelem,je to spíš hardware na Amazon shop :)

CptShedy

CptShedy

29.9.2011 20:55

Je vtipný jak v tom videu má ten chlápek fialovorůžový ruce. Jinak,je to naprosto chytrej tah,nedávat tam 3g,GPS a foťáky je chytrý,v tabletu je to k ničemu. Vypadá to lákavě i za tu cenu jen by mě zajímala výdrž.

Cryingfreeman

Milan Menšík 0

29.9.2011 20:59

Výdrž by mala byť bežná pre 7 palcové tablety. Niečo cez 7 hodín.

faustpinballer

faustpinballer

29.9.2011 21:00

Používám v tabletu navigaci radši než v mobilu,stejnou verzi stejného programu a jsem max. spokojen…Foťák vůbec :)

jaj

jaj

2.10.2011 10:03

pěkná mašinka
Jen ta černá při natočení displeje jde do fialova. to můj cpva panel nedělá.

škoda, že v našich končinách není k dispozici stejný obsah jako v zemi původu, ale třeba se za deset let dočkáme, když už máme ten iTunes tak je docela dost možné.

ale nejdříve je třeba upravit myšlení nakladatelů, protože už jim ujíždí vlak
http://www.root.cz/clanky/martin-lipert-kindle-je-nejvetsim-zlem-pro-eknihy-v-cesku/

Mem

Roman Nepšinský 0

2.10.2011 10:20

jaj: Kdy se dočkáme je dobrá otázka, když doteď nemůžeme nakupovat ani v amazoním Appstore :/

RSS (komentáře k článku)