Jakou známku dáte Samsungu Galaxy S8? (Víkendová hlasovačka)

jakou-znamku-date-samsungu-galaxy-s8

Ve středu 29. března představil jihokorejský Samsung svou vlajkovou loď pro letošní rok – Galaxy S8. Někoho novinka nadchla, jiné nechala chladnými, jistě se najdou tací, které stihla v nějakém směru zklamat. A právě proto, abychom si udělali jasnější obrázek o tom, jak nejnovější telefon od Samsungu vnímají naši čtenáři, se vás chceme zeptat: jakou známku byste mu dali?

Nejzásadnější informace přinesl krátce po představení David Trlica ve článku Samsung Galaxy S8 oficiálně představen: Co nabídne nejočekávanější telefon roku? Patrně největší změnou proti všem předchozím telefonům řady Galaxy S je absence hardwarového tlačítka Domů. Shodou okolností jsme se touto novinkou zabývali v prosinci, kdy jsme se ptali, Co když Samsung opustí fyzické tlačítko Domů? Celých 28 % hlasujících tehdy odpovědělo, že by ji takové rozhodnutí hodně vadilo, dalších 18 % hlasovalo pro variantu, že by proti chybějícímu tlačítku měli výhrady. Jen 22 % hlasujících pak takové rozhodnutí vnímalo jako krok správným směrem.

https://youtu.be/D8Ert5yjMV4

Ač se často spekulovalo o tom, že z důvodu odstranění tlačítka bude čtečka otisků prstů integrována do obrazovky, nakonec se tak nestalo a najdeme ji na zadní straně. Obrazovka narostla na úctyhodných 5,8″ v případě standardního modelu a na 6,2″ u “pluskové” verze. Oba modely mají bezdrátové nabíjení, odolnost podle standardu IP68 a konektor USB-C, který by se právě s tímto modelem mohl pomalu začít prosazovat.

Operačním systémem je Android 7 Nougat. V nesporně bohaté softwarové výbavě je zásadní novinkou inteligentní hlasový asistent Bixby. Telefon se začne prodávat za měsíc – přesně 28. dubna. Základní model je ceněn na 21 999 Kč, “plusková” verze pak na 24 999 Kč. Z hlediska barev se Korejci zatím drží při zemi – na výběr bude černá, stříbrná a šedá varianta. Uvidíme, zda se časem objeví i další edice.

Jakou známku byste Galaxy S8 dali?

V minulých letech jsme nechali čtenáře oznámkovat telefony Nexus a Pixel. V roce 2015 dostal Nexus 6P průměrnou známku 2,1, menší sourozenec 5X 2,35. To naznačovalo spíše pozitivní, nicméně poměrně rezervované přijetí. O rok později si telefony Google pohoršily – Pixely naši čtenáři hodnotili v průměru známkou 2,58. Jistě bude zajímavé porovnat, jak v tomto souboji obstojí Galaxy S8.

Pojďme tedy rozhodnout o tom, zda se vám telefony Galaxy S8 líbí více než dosavadní novinky z dílny Google. Pro snadnější hodnocení použijeme standardní školní známkování, kde 1 je nejlepší známka a 5 nejhorší. Pro účely této ankety neklademe podmínky, zda máte hodnotit pouze vzhled, nebo i technické parametry či celkový dojem. Otázka zní prostě a jasně: jak se vám líbí Galaxy S8? Je na vás, jaká kritéria při hodnocení zvolíte.

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se vás v rámci cyklu Víkendová hlasovačka a diskuze ptali, Na jaké novinky Androidu O se těšíte nejvíc. Celkem pochopitelně byla nejčastější odpovědí vylepšená výdrže baterie omezením aplikací na pozadí, pro kterou hlasovalo 34 % respondentů. Uvidíme, nakolik se chystané změny v tomto směru promítnou do celkové výdrže smartphonů.

Možná trochu smutné je, že druhou nejsilnější skupinu, čítající čtvrtinu všech hlasů, zatím nezaujala žádná z dosud prezentovaných či uniklých novinek. Další v pořadí jsou se 14 % vylepšené notifikace s více funkcemi a s 9 % obraz v obraze.

Hlasovačka z minulého týdne Hlasovačka z minulého týdne

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (29)