Jak zprovoznit Android Google Emulátor

Screenshot-emulator

android_emulator_icoEmulátor pro platformu Android znamená, že si můžete vyzkoušet, jak samotný telefon po stránce softwaru funguje, aniž byste museli vlastnit samotný telefon. Jistá logická omezení tady jsou, například si z Emulátoru nezavoláte nebo nepošlete SMS, ale ostatní věci ve většině případů funguji reálně. Můžete si nainstalovat internetový prohlížeč opera, nebo využít interního prohlížeče Androidu a vesele se pustit do surfování a mnoho dalšího … . Krom toho výborná pomůcka pro programátory aplikací a developery. Teď si ukážeme jak takový Android Emulátor zprovoznit na Vašem PC.

Stažení:

Prvně si musíte stáhnout balíček se samotným emulátorem ze stránek https://developer.android.com/sdk/ (cca 90MB) v současné verzi je poslední dostupná verze Android 1.0 SDK, Release 1 (software se neustále vyvíjí). Poté stačí balíček rozbalit kamkoli na disk.

Instalace:

Po rozbalení stačí spustit soubor s názvem emulator.exe ve složce tools. Po spuštění se otevřou 2 okna, jednoho si nemusíte všímat, slouží pro různé výpisy a v druhém se spustí samotný Emulátor. Nenechte se zmást, spuštění chvíli trvá, prvně naběhne nápis “ANDROID” s blikajícím podtržítkem, ten se vzápětí změní na nápis “ANDROID” (v jiném fontu) s blikajícím logem Androidu, teprve až potom se spustí samotný Emulátor.
A už se můžete, vesele vrhnou do seznamování s prostředím Android.

android_emulator_loadingandroid_emulator_loading1

Možné problémy:

může se stát, že se Vám nepodaří Emulátor zpustit, pak je z největší pravděpodobnosti na vině absence JAVY, nebo její zastaralá verze. Proto doporučuji nainstalovat nejnovější verzi JAVY ze stránek java.sun.com. Je třeba stáhnout verzi JDK, doporučuji offline balíček (cca 80MB), který při samotné instalaci již nepotřebuje nic stahovat.
Pokud ani to nepomůže, spusťte samotný emulátor s parametrem

emulator -wipe-data
např. d:\android\tools\emulator -wipe-data

Pokud chcete telefon v emulátoru obrátit na šířku a naopak stačí zmáčknout CTRL + F12

Jak nainstalovat další aplikace se podíváme příště

Mohlo by vás zajímat

No Image-02

Jak funguje dotykový displej?

archivarchiv archiv
2 min. uložit na později
No Image-04

Pár rad nejen pro Android nováčky

archivarchiv archiv
3 min. uložit na později
Screenshot-emulator

Jak naistalovat Aplikaci do Android Emulátoru?

archivarchiv archiv
2 min. uložit na později
htc-logo-1

HTC Hero

Telefonyarchiv archiv
8 min. uložit na později
htc_magic_sense_ui_250x250

HTC magic

Telefonyarchiv archiv
4 min. uložit na později
No Image-02

Astro – File manager pro Android

archivarchiv archiv
2 min. uložit na později

Komentáře (1)