Menu

Google zakulacuje – testuje inovovaný vyhledávací widget

Zatímco první design ve stylu Material byl převážně o hranách a stínech, poslední verze systému Android přišla s kruhovými ikonami. Zakulacování lze sledovat i v Pixel Launcheru, kde má tlačítko pro vyvolání vyhledávání oválný tvar. Google hodlá v tomto směru pokračovat, o čemž svědčí postřeh několika uživatelů, kteří si všimli nového designu všem dobře známého vyhledávacího pole. Jak se dá čekat, nese i inovovaný vyhledávací widget oblé tvary.

Inovovaný vyhledávací widget

Inovovaný vyhledávací widget

Vyhledávací widget o rozměrech 4×1 je součástí aplikace Google a najdete ho na ploše téměř všech zařízení s Androidem. Nová verze má stejnou velikost, vizuálně se však liší: nemá žádné pravé úhly a neobsahuje ani barevný nápis Google. Inovované provedení má zakulacené strany, logo Google se smrsklo na barevné písmeno “G”. Na pravé straně widgetu je ikona mikrofonu pro hlasové zadávání. Nové provedení tak lépe koresponduje se současným designovým trendem, který vyhledávací gigant postupně nastoluje.

Stávající hranatá verze widgetu

Stávající hranatá verze widgetu

Inovovaný vyhledávací widget zatím jen pro vybrané

V tuto chvíli je známo jen to, že jde o samostatný widget, který může být vytažen na plochu jakéhokoli launcheru. Vyhledávací panel integrovaný v Google Launcheru zatím dle všeho zůstává u současného designu, nicméně dá se předpokládat, že i on se dříve či později zakulatí. Otázkou je, kdy se inovovaného designu dočkají všichni uživatelé. Soudě ze skutečnosti, že se již několika z nich objevil, je šance, že by to mohlo být brzy. V tuto chvíli je jisté jen to, že Google testuje vzhled tohoto prvku na omezeném vzorku uživatelů. Teprve na základě výsledku se rozhodne, zda a kdy ho pustí do světa.

Google se nikdy neobával více či méně radikálních změn uživatelského rozhraní svého mobilního operačního systému Android. V minulosti tak uživatelé zažili například přechod na tmavé Holo UI, které přišlo s Androidem 3.0 Honeycomb respektive 4.0 Ice Cream Sandwich, aby následně Google otočil kormidlem a přišel s Material Designem. U toho (prozatím) zůstal, takže si můžeme užívat hru pastelových barev a stínů. Zatím posledních změn jsme se dočkali v souvislosti s představením nových telefonů Google Pixel a Pixel XL.

Co si myslíte o novém vzhledu vyhledávací lišty Google? Dáváte přednost současné verzi s ostrými hranami, nebo se vám líbí hladší vzhled zakřivených stran? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem!

Zdroje: androidpolice.com, androidheadlines.com, androidauthority.com.

 

Komentáře

pavoukandre

z aplikace
4.11.2016 12:44

Týýýjo 😲

SeppWinkler

SeppWinkler 6

4.11.2016 13:24

Je to dosť trápne. Tu zmena odtieňu, tam zaguľatený rožtek a na skutočné problémy nie je čas. Nehovoriac o dizajne z Duck TV, za ktorý sa dospelý človek hanbí, nehovoriac o nechutnosti a hlavne neergonomickosti nasadzovania okrúhlych prvkov na hranaté zariadenia…

anatair

z aplikace
4.11.2016 13:39

Je mi to fuk, radši kdyby to fungovalo jako Siri od Apple nebo jako asistent u Pixelu.Pokud možno česky😊

Derryk

z aplikace
4.11.2016 15:38

Co si myslím o novém vzhledu? Že je s podivem, že to někomu stojí za zmínku natož za článek. A ještě víc se divím, že jsem takovou slátaninu letmo pročetl. Řeší se takové (Y) místo např. oddělení jádra Androidu od nadstaveb výrobců, aby šlo provádět aktualizace nezávisle na prostředí.

Hurec

z aplikace
4.11.2016 17:52

To nekdo pouziva?

Milan4exa

z aplikace
4.11.2016 18:49

Tuhle blbost jsem na mobilu použil asi jednou abych se přesvědčil jestli to funguje.

Tomask.tk

tomask.tk 0

z aplikace
4.11.2016 22:37

Je fakt, že Google by se měl zaměřit na jiné věci než vymýšlet blbosti, ale na druhou stranu – mě se to líbí :)

jskdh749

z aplikace
5.11.2016 0:09

Uvidíme ako dlho to Googlu s jeho odhodlaním pre zaguľatený dizajn vydrží. Zatiaľ sa to mení rok čo rok s novým systémom. V tomto zlatý iOS. Napr. nová ikona pre Messenger je hrozná. Infantílne až hrôza.

RSS (komentáře k článku)