Mapy Google s novou lištou pro zkoumání míst, s informacemi o provozu a MHD

mapy-s-informacemi-o-provozu-a-mhd-ico

Před více než čtyřmi měsíci se některým uživatelům Map Google objevila nová verze spodní lišty. Obsahovala tlačítka pro prozkoumání okolních míst, s informacemi o provozu a MHD. Po zjevně poměrně dlouhém testování se jako novinka toto provedení dostává k uživatelům. Google ji oznámil na oficiálním blogu s komentářem, že “Když jste na cestách, není čas na aplikace, které s vámi nedokážou udržet krok”. To je přesně důvod, proč je tato změna důležitá.

Už totiž nebudete muset otevírat postranní nabídku, abyste se dostali do režimu řízení, nebo zahajovat hledání jen kvůli prozkoumání okolních míst. Snadněji se dostanete i k informacím o provozu a MHD. Všechny tři funkce budou nově dostupné v dolní liště, kterou rychle vyvoláte gestem potažení vzhůru. Jeden obrázek v tomto případě řekne více než tisíc slov – udělejte si sami představu o novince z následující animace.

Mapy Google s novou lištou pro zkoumání míst, s informacemi o provozu a MHD Mapy Google s novou lištou pro zkoumání míst, s informacemi o provozu a MHD

Lišta pro zkoumání míst, s informacemi o provozu a MHD

Karta Místa zobrazuje užitečná místa a podniky ve vašem okolí, jako jsou bankomaty, lékárny, čerpací stanice, restaurace, bary a další. Pro lepší přehlednost jsou podniky roztříděné do kategorií, jako Snídaně, Oběd, Kavárna, Nápoje a dalších. U každé položky si můžete prohlédnout obrázky a přečíst si krátký popis.

Karta Místa Karta Místa

Na kartě týkající se jízdy autem se dostanete k informacím o předpokládaných dojezdových časech domů a do práce, provozu na silnicích a případně očekávanému zpoždění na plánovaných cestách. Můžete odsud také povolit režim řízení bez navigačních pokynů, ve kterém se dozvíte o dopravních podmínkách na trase.

Karta s dopravními informacemi Karta s dopravními informacemi

Poslední karta, zaměřující se na veřejnou dopravu, bude v Česku použitelná patrně jen v Praze (v ostatních městech nemají Mapy Google informace o MHD). Zde byste měli najít doporučení, kterým spojem se nejlépe dostanete domů a do práce. Nebude chybět přehled okolních zastávek hromadné dopravy či jízdní řády v reálném čase. Nikdy tak už nebudete muset běžet na zastávku, nebo se dívat na zadní světla odjíždějícího autobusu.

Karta, zaměřující se na veřejnou dopravu Karta, zaměřující se na veřejnou dopravu

Boj za čistější uživatelské rozhraní

Je evidentní, že cílem tohoto kroku je snaha o pročištění uživatelského rozhraní. Zatímco dosud byly výše uvedené funkce k dispozici v několika položkách postranní nabídky, nově budou dostupné z jedné nástrojové lišty. V podstatě se tedy nejedná o přidání žádných nových funkcí, ale o přesun užitečných prvků do popředí, aby byly takříkajíc na dosah Pro plnohodnotné využití u nás by však bylo potřeba, aby Mapy Google podporovaly veřejnou dopravu i v dalších městech.

Google tvrdí, že změny se začínají v aplikaci pro Android promítat dnes, ale nejsme si jisti, zda je k dispozici nová verze Map Google, nebo jestli jde o aktivaci nastavení na straně serveru. Každopádně v úterý 7. února dopoledne jsme na Androidu 6.0.1 s Mapami Google 9.45.1 uvedené funkce ještě k dispozici neměli.

Líbí se vám spodní lišta pro zkoumání míst, s informacemi o provozu a MHD?

Zdroje: androidpolice.com, blog.google, 9to5google.com, androidcentral.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)