Google připravuje funkci, která na e-maily odpoví za vás

inbox_ico

Odpovídání na zprávy elektronické pošty může být poměrně zdržující, někdy až otravná činnost. Google se nyní snaží tento proces zjednodušit a přichází proto s funkcí “Smart Reply” (do češtiny patrně bude, s ohledem na dosavadní názvosloví, přeložena jako “Chytrá odpověď”). Novinka bude v brzké době nasazena ve službě Inbox by Gmail (tu podrobně představil Vašek Švec ve článku Inbox by Gmail – inteligentní e-mailová schránka od tvůrců Gmailu; v kostce se jedná o službu, jež přichází s novými způsoby, jak prezentovat informace a efektivně je organizovat) a jejím primárním cílem je snížit množství času, který uživatelé tráví psaním odpovědí.

Jak má Smart Reply fungovat?

Funkce Smart Reply má nabízet odlišné odpovědi na různé e-maily. Uživatel tak nebude muset vymýšlet a psát text, ale vystačí s výběrem “instantní odpovědi”, kterou mu nabídne webová aplikace. Inbox přitom bude poskytovat až tři možné odpovědi, jež budou použitelné především pro zprávy, vyžadující rychlou odezvu. Uživatel si může zvolit odpověď jedním klepnutím, případně přidat vlastní text. Nabízené odpovědi by přitom měly být v logickém kontextu s obsahem původní zprávy.

“Pod kapotou” Inboxu přitom poběží funkce strojového učení, jejímž cílem je rozpoznat zprávy, které obvykle vyžadují nějakou odezvu. Následně aplikace sestaví texty, jež by měly mít podobu přirozeného jazyka. Pokud by vás toto téma zajímalo více do hloubky, Google odkazuje na svůj Research Blog, konkrétně na článek Computer, respond to this email.

Jak by to celé mělo vypadat v praxi, ukazuje následující obrázek.

Funkce Smart Reply (animace se spustí po klepnutí) Funkce Smart Reply (animace se spustí po klepnutí)

Funkce Smart Reply bude do aplikace pro Android přidána formou aktualizace, která by měla být uvolněna ještě tento týden standardní cestou, tedy skrze Obchod Play. Pokud vás tedy zmiňovaná novinka zaujala, dočkáte se jí v dohledné době.

Jistě bude zajímavé sledovat, jak inteligentní funkce automatického napovídače odpovědí Smart Reply bude fungovat v reálném životě. Otázkou také je, pro které jazyky bude uvolněna hned v první vlně – v tomto směru zatím Google neupřesnil žádné informace.

Funkce Smart Reply (animace se spustí po klepnutí) Funkce Smart Reply (animace se spustí po klepnutí)

Uvidíme, zda se jednou dočkáme doby, kdy počítače budou za nás vyřizovat celou poštu, psát a reagovat na sebe automatickými odpověďmi od rána do noci.

Inbox by Gmail
Inbox by Gmail

Zdroje: Android Central, Android Police, Gmail Blog.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)