Huawei představil mobil střední třídy – Ascend G700

huawei_ascend_g700_ico

Berlínský veletrh IFA 2013 končí sice až ve středu, nicméně v těchto chvílích již neočekáváme představení žádných skutečně zásadních novinek. Jedním z posledních, kdo se pochlubil přírůstkem do své rodiny mobilních telefonů, je čínský Huawei. Ten prezentoval nový model řady “G”, která míří na střední segment trhu, proto není překvapením, že prezentace nebyla tak nápadná, jako v jiných případech.

Na mobilu Huawei G700 běží operační systém Android 4.2 s grafickou nadstavbou Emotion UI. Je vybaven čtyřjádrovým čipem MediaTek Cortex-A7 na 1,2 GHz, kterému sekundují 2 GB operační paměti. O zobrazování a ovládání se stará IPS displej s úhlopříčkou 5″ a rozlišením 720p. Vzadu najdete fotoaparát s rozlišením 8 Mpx, vpředu 1,3Mpx kameru. Zájemce jistě najde i podpora dvou SIM karet. Telefon příjemně potěší i tloušťkou, která je pouhých 9 milimetrů, redaktoři Engadgetu chválí, že se příjemně drží v ruce.

Jedná se tedy o zařízení, pohybující se cenou ve střední třídě, které zaujme technickými parametry a s tím souvisejícím dobrým výkonem. Odhadovaná cena je 2 000 čínských juanů, v přepočtu tedy kolem 6 400 Kč. V Číně budou prodeje zahájeny v průběhu října, o dostupnosti na dalších trzích zdroje nehovoří.

Zdroj: 3DNews, All About Phones a Engadget.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)