Huawei představí na MWC čtyřjádrový telefon a MediaPad 10

huawei_logo

Letošní Mobile World Congress můžeme pomalu ale jistě přejmenovat na “quad-core show.” Dalším výrobcem, jež se chystá na tomto veletrhu představit telefon se čtyřjádrovým procesorem, je čínský Huawei.

Ten na CESu předváděl Huawei Ascend P1 S, vybavený dvoujádrem TI OMAP běžícím na frekvenci 1,5 GHz s Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich, jež se s tloušťkou pouhých 6,68 mm stal nejtenčím smartphonem na světě.

Zdá se, že ani na MWC nechce tento výrobce zůstat v zadních řadách a soudě dle pozvánky, kterou společnost poslala některým médiím, určitě pozadu nebude. V ní označuje novinku, jež bude představena, jako “dosud nejvýkonnější smartphone.” Kromě toho jeden japonský blog tvrdí, že zařízení ponese název Huawei Ascend D1 Q. Vezmeme-li v úvahu, že písmeno “S” u modelu Ascend P1 znamenalo “slim” (tenký), “D” značí řadu “Diamond,” můžeme odhadovat, že “Q” u tohoto telefonu bude znamenat “quad-core.”

Kromě telefonu se spekuluje také o představení nástupce tabletu MediaPad 7 s desetipalcovým displejem – média o něm informují jako o MediaPadu 10. V tomto případě ale zatím nejsou známy žádné bližší informace, nicméně můžeme si tipnout, že jako procesor bude použita nVidia Tegra 3.

K představení tajemného telefonu a tabletu by mělo dojít v nedělí 26. února mezi 15:30 a 17:00.

Zdroje: Android Phone Fans, UnwiredView a Android and Me.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)