Huawei P30 je k vidění na MWC: První fotografie prémiového telefonu

huawei p30 design mwc 2019

Huawei P30 se oficiálně představuje až za měsíc v Paříži, nicméně čínská společnost přivezla prototyp již do Barcelony na veletrh MWC 2019. Za zavřenými dveřmi se prezentoval základní model P30, na první reálné fotografie P30 Pro si musíme ještě chvíli počkat.

Huawei P30 bude mít 3 fotoaparáty a hodně lesklé tělo se zaoblenými prvky

První fotografie a informace přinesl server Digital Trends. Nový telefon popisují tak, že jde doslova o zrcadlo. Zadní strana má hodně lesklý chromovaný povrch, který přitahuje otisky a šmouhy, zároveň si všimli toho, že jsou záda náchylná na poškrábání. Vzápětí ale dodávají, že nejde o finální verzi telefonu a materiály na zadní straně se můžou změnit.

Velikostně je na tom telefon údajně stejně jako Huawei P20 Pro. Váha telefonu je cca rovněž identická. Rozdílný je telefon v tom, že má zaoblené hrany podobně jako Huawei Mate 20 Pro. Tlačítka pro ovládání hlasitosti a zapínací/vypínací tlačítko je umístěné na pravé straně. USB-C je na spodní straně, 3,5mm audio konektor nikde není. Přední stranu telefono nemohli redaktoři vyfotit, protože ještě není na tomto prototypu dokončena.

Prozatím se tak neví, jaký typ výřezu bude Huawei P30 mít. Na obrázku si můžete všimnout také názvu “Vogue”. Nechystá se nicméně žádná spolupráce se slavným módním časopisem. Huawei takto kódově označuje řadu P30. Jiné modely mají označení třeba Elle nebo Marie Claire. O výkon Huawei P30 se bude starat Kirin 980, baterie by měla mít kapacitu 3 650 mAh. Na zadní straně budou 3 fotoaparáty, hlavní má mít 40 MPx, sekundární 16 MPx a třetí má mít 25 Mpx. Měl by se rovněž vylepšit zoom telefonu.

Jak to vše bude, uvidíme již za měsíc. Přesně 25. března 2019, kdy Huawei v Paříži představuje nové telefony. Na akci budeme také, takže se můžete těšit na naše první dojmy téměř ihned po představení. A nedlouho poté i na recenzi Huawei P30.

Jak se vám líbí design Huawei P30?

Zdroj: digitaltrends.com, xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)