Huawei Mate 7S poodhalen, přijde i jeho 4,7″ varianta?

Mate 7

Před časem jsme vás informovali o tom, že společnost Huawei plánuje na letošním veletrhu spotřební elektroniky IFA v Berlíně představit nový chytrý telefon a že se s největší pravděpodobností bude jednat o inovovaný phablet Huawei Mate 7S. Nyní se objevují další indície potvrzující tuto domněnku. Nejdříve výrobce pozvánkou na tiskovou konferenci naznačil, že nové zařízení bude skutečně vylepšenou verzí současného Mate 7 a nyní dostáváme potvrzení také z čínského certifikačního úřadu TENAA.

Huawei Mate 7S Huawei Mate 7 a jeho inovovaná verze Mate 7S

Dle TENAA bude nový Huawei Mate 7S vypadat velmi podobně jako současný model, přičemž se dočká jen mírně hranatějších tvarů, jinak umístěného loga výrobce a přesunuté přední kamerky. Telefon by pak měl existovat přinejmenším ve dvou barevných varinatách – zlaté a černé. Bohužel, co se hardwarových parametrů týče, TENAA mlčí. Dle dřívějších informací však bude Mate 7S pravděpodobně disponovat osmijádrovým chipsetem HiSillicon Kirin 930 / 935, 3 GB operační paměti RAM a již z výroby by měl mít předinstalovaný operační systém Android 5.1.1 s nadstavbou EMUI 3.1.

Huawei Mate 7S 1

Mnohem zajímavěji pak zní doposud nepotvrzené informace o zmenšené verzi tohoto telefonu. Ta by údajně měla přijít se 4,7″ FullHD displejem, blíže nespecifikovaným osmijádrem HiSillicon Kirin, 3 GB operační paměti a 13MPx fotoaparátem se snímačem Sony IMX278. Spekulace o příchodu značně zmenšeného Mate 7(S) potvrzuje také databáze populárního benchmarku AnTuTu, kde byly údaje o tomto telefonu také zpozorovány. Zda Huawei skutečně představí 4,7″ telefon s výbavou vlajkových lodí se s největší pravděpodobností nedozvíme dříve než na tiskové konferenci, která se odehraje na veletrhu IFA 2.9.2015.

Co na vylepšený Huawei Mate 7S zatím říkáte? Ocenili byste jeho 4,7″ variantu?

Zdroj: GSMDome.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)