Telefon Huawei Mate 10 Pro dokáže řídit vozidla

huawei mate 10 pro auto rizeni

V chytrých telefonech ovládá umělá inteligence většinou digitální asistenty. Ve vozidlech chce řídit. Alespoň to ukazuje nový projekt společnosti Huawei, která spojuje umělou inteligenci v telefonu s vozidlem. Konkrétně jde o model Huawei Mate 10 Pro a Porsche Panamera.

AI v Huawei Mate 10 Pro se 5 týdnů učila řídit

Huawei spustil projekt RoadReader na 5 týdnů. Za tu dobu dokázali inženýři naučit Huawei Mate 10 Pro řídit Porsche Panamera. A to jak přidávání plynu, brzdy, zatáčení, tak i rozpoznávání překážek a následné vyhnutí se jim. To je docela působivé za tak krátký čas.

Huawei Mate 10 Pro becomes first AI enabled phone to drive a car

Huawei Mate 10 Pro becomes first AI enabled phone to drive a car

Obzvlášť když se vezme v potaz, že se o vše staral mobilní telefon, a ne auto s vlastními čipy a senzory od společností jako je NVIDIA, Intel, MobilEye, které vyvíjí mimo jiné samořídící chytré automobily. Huawei využíval výkon z telefonu. A to procesor Kirin 970, respektive koprocesor Neural Processing Unit (NPU), což je jednotka pro neaurální sítě. Jako “oči” řidiče se použil klasický duální fotoaparát.

Panamera, která se ovládá telefonem, se objeví i na veletrhu MWC, kde se návštěvníci budou moct projet tímto vozidlem, které se zároveň bude učit lepšímu poznávání překážek.

Huawei Mate 10 Pro

Huawei Mate 10 Pro

1.0
  • Displej 6,0'', OLED, 2160 x 1080 px
  • Procesor Kirin 970
  • RAM 6GB
  • Fotoaparát 20 MP +12 MP
  • Baterie 4000 mAh
  • Cena od 12 946 Kč

Nechali byste se svézt vozidlem, které ovládá telefon?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)