Huawei Honor prý vydrží tři dny běžného provozu

huawei_honour_2

Minulý víkend spatřily světlo světa první neoficiální a následně i oficiální snímky připravovaného telefonu Huawei Honor (informovali jsme ve zprávičce Oficiální fotografie Huawei Honor). Současně s tím společnost Huawei na svém webu oficiálně oznámila některé parametry.

Nové zařízení bude mít dotekový displej s úhlopříčkou čtyři palce, poměrem stran 16:9, schopný zobrazit 16 milionů barev v netradičním rozlišení 854 × 480 px (FWVGA). Pohánět ho bude 1,4GHz procesor, k pořizování snímků pak poslouží osmimegapixelový fotoaparát s podporou HDR a dvoumegapixelová přední VGA kamera. Operačním systémem bude Android 2.3.5, o výdrž se postará 1900mAh baterie. Vše se vměstná do těla tenkého 10,9 mm, vážícího pouhých 140 gramů. Tyto parametry naznačují, že Honor bude soupeřem špičkových modelů. Huawei přijde navíc, podobně jako většina ostatních výrobců, s vlastní grafickou nadstavbou. Telefon také nabídne DLNA certifikaci pro zobrazení her a filmů na velké obrazovce.

To vše zní velmi dobře – ostatně mnohé z uvedeného již (nejen) na našem serveru zaznělo. Jedním z hlavních taháků má být skutečnost, že zařízení bude na jedno nabití schopné provozu po dobu tří dnů. Nejedná se přitom o výdrž v pohotovostním režimu, ale uvedené doby by mělo být možné dosáhnout při “průměrném denním používání.” Můžeme věřit, můžeme spekulovat, můžeme se dohadovat o tom, co je “průměrné používání,” ale do doby, než se Honor objeví na pultech, je to asi tak všechno, co můžeme ;). I kdyby se s uvedenými parametry podařilo udržet telefon na živu více než jeden den, bude to ve svém segmentu velmi slušný výsledek.

“Huawei Honor vystihuje značku Huawei – vyznačuje se ovladatelností, moderní technologií, která umožňuje uživatelům snadné sdílení a připojení. Honor poskytuje soubor funkcí, které povyšují uživatelskou zkušenost s chytrým telefonem, včetně mimořádně dlouhé životnosti baterie, kritického prvku smartphonů, který je ale přesto často bagatelizován,” řekl Victor Xu, marketingový ředitel Huawei Device. “Zákazníci dostanou vysoce výkonný chytrý telefon, který jim umožňuje komunikovat, připojit se, bavit se a sdílet obsah na delší dobu, aniž by to bylo na úkor vzhledu, technologie nebo stylu.”

Zdroj: AndroidSPIN.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)