Telefon Huawei G8: Kovový štramák se čtečkou otisků prstů

Huawei G8 titul

Zdá se, že čínský producent chytrých telefonů a tabletů Huawei je aktuálně na koni, v poslední době totiž vedle nádherného tabletu MediaPad M2 představil pod značkou Honor také velmi zajímavé telefony Honor 7 a Honor 4A. Formu této společnosti navíc potvrzuje také fakt, že oproti loňskému roku tento výrobce navýšil svůj příjem o solidních 30 %. Navíc se hovoří o tom, že by měl 2. září na veletrhu IFA v Berlíně představit nástupce, nebo přinejmenším vylepšenou verzi povedeného phabletu Mate 7. Ještě před berlínským veletrhem však tato společnost oficiálně přichází s telefonem Huawei G8, jehož snímky teprve nedávno unikly na internet prostřednictvím čínského certifikačního úřadu TENAA.

Huawei G8

Řada G v minulosti mezi produkty společnosti Huawei představovala spíše telefony nižší-střední třídy, toto zařazení se však v případě smartphonu Huawei G8 přinejmenším zdráháme použít. Posuďte sami, zda takovéto označení náleží telefonu, jenž disponuje 5,5″ displejem s FullHD (1920 x 1080 px) rozlišením. Výkon zde pak má na starost 64bit Qualcomm Snapdragon 615 s osmi jádry Cortex-A53, přičemž čtveřice zde použitých jader pracuje na frekvenci 1 GHz a zbylá čtyři jádra jsou schopna pracovat až na 1,7 GHz. Na jakou frekvenci budou nataktována výkonná jádra v případě smartphonu Huawei G8, však zatím nevíme. Telefon má být k dispozici ve dvou paměťových variantách, zákazník si tak bude moci vybrat, zda mu budou stačit 2 GB operační paměti a 16GB interní úložiště, nebo si připlatí za 3 GB RAM a 32GB úložiště. V obou případech se však můžete spolehnout na přítomnost slotu pro microSD karty o velikosti až 64 GB. Hlavní fotoaparát využívá 13MPx PureCel senzor OmniVision, kterému sekunduje dvoutónový LED blesk, fotoaparát na přední straně pak nabídne snímky o rozlišení až 5 MPx. Na zadní straně pak ještě, stejně jako u telefonů Mate 7 a Honor 7, nalezneme čtečku otisků prstu. Chybět nesmí ani LTE konektivita, zatím však neznáme výčet podporovaných frekvencí, Huawei G8 navíc podporuje až 2 SIM karty. V telefonu je obsažen operační systém Android ve verzi 5.1 doplněný o nadstavbu EMUI. Použitá baterie má kapacitu 3000 mAh.

Telefon s kovovou unibody konstrukcí se bude nabízet ve třech barevných variantách – vedle obvyklé černé a bílé bude pro odvážnější jedince telefon k dispozici také ve zlaté barvě. Varianta telefonu s 2 GB RAM vyjde v Číně na 370 $ (přibližně 9 100 Kč), zatímco za 3GB verzi tamní zákazníci zaplatí 434 $ (cca 10 700 Kč). O cenách a dostupnosti tohoto telefonu u nás bohužel zatím informace nemáme, je však velmi pravděpodobné, že se Huawei G8 podívá i na evropský trh.

Jak se vám nový Huawei G8 líbí?

Zdroj: AndroidHeadlines.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)