Huawei začíná vytvářet svůj vlastní systém pro autonomní řízení

huawei apple google autonomní řízení autopilot

Automobilový průmysl dávno není doménou pouze těch největších automobilek. Není žádným tajemstvím, že systémy pro vlastní autonomní řízení vytváří jak Google, tak i Apple. Obě firmy mají dle některých spekulací projekt představit přibližně za dva roky. Nyní agentura Reuters sděluje, že se k ním přidá další technologický gigant.

Šéf společnosti Huawei, Xu Zhijun na konferenci v Pekingu sdělil, že se Huawei chystá v nejbližší době vstoupit na automobilový trh. Oblast zaměření je více než jasná. Bude se stejně jako v případě Applu a Googlu jednat o autonomní řízení. Huawei hodlá využít svého postavení a svůj systém postaví na 5G technologiích, které vytváří. Speciální systém zajistí snímání okolí a zajistí orientaci na silnicích.

Největším problémem se zdá být, že Huawei začíná s vývojem systému až teď, zatímco jeho konkurenti se autonomnímu řízení věnují několik let a investují do jeho vývoje miliardy dolarů. Dle Reuters má však společnost stále šanci, jelikož doba, než budou moci vozidla řídit opravdu pouze autonomní systémy je ještě daleko.

Je dle vás autonomní řízení budoucností?

Zdroj: reuters.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)