Huawei Ascend P2 – nejtenčí tělo a čtyřjádrový procesor K3V2

huawei-logo-300×300

Společnost Huawei představila před rokem model Ascend P1, který vzbudil zpočátku velký zájem, neboť se jednalo o designově velice povedený model. Zklamání přišlo až v době prodeje, protože čínský výrobce nasadil zbytečně vysokou cenu, za kterou byl přístroj velmi těžko prodejný. Nyní se chystá vydat pokračování tohoto modelu, který by mohl přijít už v únoru na MWC 2013 v Barceloně. A co by měl podle nepotvrzených informací v sobě nový přístroj obsahovat? Srdcem přístroje by měl být čtyřjádrový procesor K3V2 s taktem 1,8 GHz, který bude doplňovat 2 GB RAM paměti, 8GB vnitřní paměť, 13MPx fotoaparát a 3000mAh baterie. Huawei by též mohl přinést nejtenčí přístroj na světě, což je ale trochu v rozporu s použitou baterií – 3000 mAh je skutečně velká kapacita a nebude lehké ji do tak tenkého těla vměstnat. Již ze začátku prodeje by měl být přístroj vybaven Androidem 4.1, aktualizace na 4.2 by mohla přijít o něco později.

huawei-logo-300x300

I když není čip K3V2 tak  známý jako Nvidia Tegra, Snapdragony od Qualcommu či Exynos od Samsungu, stále nabídne dostatek výkonu pro každého uživatele. Otázkou zůstává, jakou cenu nasadí Huawei tentokrát. Poučí se z chyb?

zdroj: phandroid.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)